GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

PLENER: ROŚCIN- PSZCZELNIK - MYŚLIBÓRZ

Email Drukuj PDF

4.04.2014r.   Plener : Rościn – Rościn-Krajeński – Pszczelnik – Myślibórz

Jest godzina 9.00, nasza grupa ładuje się do busika i klops bo brakuje dwóch miejsc dla czekających na prawobrzeżu koleżanek. Szybko podjęta decyzja i następuje wymiana samochodu na większy. Teraz już bez przeszkód docieramy do zaplanowanych miejscowości.

Fotografowanie zaczęliśmy od pięknego jeziora, a następnie dotarliśmy do  wsi Rościn, gdzie mogliśmy podziwiać jakże okazały pałac z 2 połowy XVIII wieku wybudowany przez rodzinę von Bredow, obecnie znacznie zdewastowany. Nasza uwaga skierowana została na przypałacowy park o powierzchni około 8 ha , założony jako barokowy, a w XIX w. przekształcony na krajobrazowy. Rosną tam głównie kasztanowce, dęby, lipy, buki i jesiony. Przy pałacu znajduje się lipa o obwodzie 450 cm. Teren parku pozbawiony opieki zarasta. Aparaty nasze skierowaliśmy również na Kościół pw. św.Rocha z 2 połowy XVIII w. oraz stare chałupki mijane po drodze. Co poniektóre panie miały okazję napić się „ kawy’, zaparzonej przez uczynnego mieszkańca - smak czuję do dziś . Nie mogę nie wspomnieć o „ domku z serduszkiem” / widok niezapomniany /. Miałam również okazję poznać bardzo sympatycznego pana, nawet dał się sfotografować i zaprosił do siebie, ale cóż nie dane mi było zobaczyć tego i owego, zabrakło czasu.

Kolejne punkt zwiedzania to Rościn Krajeński – nieistniejący przystanek kolejowy , Pszczelnik, gdzie w lesie około 1 km od szosy znajduje się wzniesiony w 1936r. ze składek społeczeństwa litewski pomnik upamiętniający dwóch litewskich lotników, którzy zginęli tam w katastrofie lotniczej. W tym tak spokojnym miejscu mogliśmy odpocząć racząc się ognistą wodą, która niektórym przywracała chęć do działania tudzież fotografowania. I wreszcie punkt docelowy – Myślibórz nad pięknym Jeziorem Myśliborskim. Więc kolejne fotki i upragniony odpoczynek w Pensjonacie przy stole z pysznymi pierogami, kołdunami i innymi daniami.

Zaliczyliśmy kolejny udany plener fotograficzny. Organizatorom bardzo dziękujemy. Zdjęcia, które zrobiliśmy niech odzwierciedlą naszą aktywność , pomysłowość i kreatywność.