GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia Z życia Grupy WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA SENIORÓW

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA SENIORÓW

Email Drukuj PDF

            Warsztaty fotograficzne dla Seniorów

                                                                                Motto: Bywa, że epizod malutki

                                                                                          Wywołuje brzemienne skutki...

                                    Zakończony remont siedziby Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i pięknie odmalowane korytarze nasunęły członkom Grupy Fotograficznej "GF 16x24" przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczecinie mieszkającym na terenie tej spółdzielni, myśl o eksponowaniu swoich prac w tym obiekcie jako swego rodzaju wystrój plastyczny pomieszczeń.

        Dzięki przychylnemu stanowisku Zarządu Spółdzielni i zaakceptowaniu tej propozycji, wystawione prace mogli oglądać i pracownicy Spółdzielni i jej interesanci, z których część została zainspirowana tymi pracami oraz spowodowała zainteresowanie możliwością poznawania podstaw fotografii cyfrowej w tej grupie.

        Nie znano zupełnie skali potrzeb, jednak przeprowadzony sondaż na pobliskich osiedlach, spowodował zgłoszenie się  22 osób zainteresowanych poznawaniem podstaw fotografii cyfrowej. W tej sytuacji postanowiono zorganizować takie warsztaty dla tej grupy i z dniem 8 października br. rozpoczęły się zajęcia w sali konferencyjnej Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

        Pierwsze doświadczenia, kontakty i oczekiwania uczestników dowiodły, że zainteresowanie seniorów sposobem aktywnego spędzania czasu oraz ich chęci poznawania tajników tej dziedziny zasługują na szacunek, pomoc i wsparcie, bowiem nie wszyscy mogą liczyć na pomoc pracujących dzieci lub uczących się wnuków, którzy często nie mogą zrozumieć kłopotów pokolenia "wcześniej urodzonych" z nowymi modelami aparatów fotograficznych, komputerami, cyfrowymi zdjęciami i ich opracowywaniem.

        Część niezbędnych zajęć teoretycznych już się zakończyła, teraz nadszedł czas na zajęcia praktyczne, w trakcie których zauważone błędy i usterki będą korygowane i wyjaśniane źródła ich powstawania.

        Celem warsztatów jest dostarczenie każdemu uczestnikowi wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielne , poprawne wykonywanie fotografii na własny użytek oraz korzystania z darmowego programu do "obróbki" tych zdjęć, zaś ambitniejszym pasjonatom wskazanie drogi do dalszego rozwoju swojej pasji.

        I tak niewinny pomysł zaowocował istotnym wydarzeniem...