GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery O plenerach Golęcino-Gocław

Golęcino-Gocław

Email Drukuj PDF

 

 

Golęcino-Gocław

W piątek 19 pażdziernika grupa fotograficzna GF 16x24 spotkała się w Szpitalu Onkologicznym na szczecińskim Golęcinie, aby urządzić tam wystawę prac fotograficznych o tematyce "Martwa Natura".

Kilkanaście osób wspólnie rozmieszczało i wieszało wybrane prace.Panowie z grupy uzbrojeni w drabinę ochoczo zawieszali ramy z fotografiami na wskazanych wysokościach zarówno w poziomach jak i pionach. Roma i Bożena dzielnie dyrygowały pracami na parterze i pierwszym piętrze szpitala.

Gdy niemal wszystko zawisło tak jak trzeba (zabrakło części ram i uzupełniono je 22.10.br.), udaliśmy się na taras budynku szpitala aby stamtąd podziwiać i fotografować widok na okolicę i jezioro Dąbskie. Pogoda nie była jednak sprzyjająca do robienia jesiennych ujęć przyrody z dużej odległości.

W nieco zmniejszonym składzie osobowym ruszyliśmy 4 samochodami na bliższe spotkanie z jesienią.

Za cel obrano Wieżę Gocławską dawniej Bismarcka. Zaparkowaliśmy na parkingu restauracji "Jachtowa" i stamtąd udaliśmy się pieszo, uzbrojeni w aparaty, do celu. Droga była trudna, pod górę, dostarczała jednak sporo możliwości ciekawych jesiennych ujęć. Chwilami nawet pokazywało się słońce spoza chmur i mieliśmy upragnioną złotą polską jesień.

Dziewięć osób z satysfakcją dotarło do wieży. Marian opowiedział nam pokrótce historię wieży. Zrobiliśmy wiele fotek, także zbiorowych.

Z wrażeniem, że to atrakcyjna ale będąca w ruinie, czyli zupełnie niewykorzystana szansa turystyczna Szczecina, ruszyliśmy z powrotem do "Jachtowej" aby pokrzepić się po trudach wyprawy.

 

Tekst: Jolanta Catewicz, zdjęcia Jadwiga Konkol i Marian Kowalski