GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rejs statkiem

Email Drukuj PDF

REJS STATKIEM "KAPITAN COOK"

 

Dnia 12 czerwca 2019 r odbył się Rejs po Odrze dla członków SUTW.

Również członkowie naszej grupy fotograficznej wzięli w nim udział w liczbie 10 osób.

O godz.12.00 statek białej floty "Kapitan Cook" zabrał komplet 150 pasażerów na swój pokład i ruszył w rejs po Odrze i Jeziorze Dąbskim.

Nasza GF 16x24 ulokowała się na górnym, zadaszonym pokładzie. Pogoda była wyśmienita na taką wycieczkę. Słoneczna i z lekkim wiaterkiem.

Sprzyjała robieniu licznych ujęć fotograficznych Wałów Chrobrego, portu z elewatorem Ewa, mijanej stoczni remontowej i innych ulokowanych wzdłuż Odry zakładów pracy.

Z Odry wpłynęliśmy do rzeki Świętej a potem na Jezioro Dąbskie do siedliska kormoranów.  W drodze powrotnej oglądaliśmy wrak statku o betonowym kadłubie.

Na całej trasie było mnóstwo okazji do podziwiania pięknej przyrody z bujną roślinnością i ptactwem wodnym. Oczywiście stwarzało to możliwość uwieczniania tych cudów natury za pomocą  aparatów fotograficznych.

Załoga statku postarała się by umilić nam czas obecnością dwuosobowego zespołu muzycznego, który przebojami dla seniorów zachęcał do tańca w klimatyzowanym salonie pod pokładem górnym.

Po tanecznych zmaganiach był poczęstunek grillowaną kiełbaską z pieczywem. Na miejscu, na statku można było także kupić gorące i zimne napoje.

Krążąc po statku można było spotkać wiele znajomych osób z innych grup zainteresowań naszego uniwersytetu. Umożliwiało to pogłębienie integracji między nami poprzez rozmowy towarzyskie, wymianę planów i doświadczeń. To była udana inicjatywa naszego SUTW. Po trzech godzinach rejsu "Kapitan COOK" przybił do nabrzeża pod Wałami Chrobrego z żalem

opuściliśmy statek.

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Jadwiga Konkol, Roman Majchrzycki i Marian Kowalski