GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wystawy Wystawiamy

Wystawy obecne

Wernisaż w Centrum Seniora

Email Drukuj PDF

WERNISAŻ w Centrum Seniora

W piątek 6 marca 2020r. w Centrum Seniora odbył się kolejny wernisaż wystawy zdjęć członków Grupy Fotograficznej GF16x24. Temat prac to: „LINIA, KOLOR, ŚWIATŁO”. Na otwarcie wernisażu przybyli zaproszeni goście w osobach: Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Szczecina – pani Magdalena Richter, członek Zarządu SUTW – pani Elżbieta Kawa, dziennikarz Radia Szczecin prowadzący radiową Migawkę – pan Andrzej Kutys, zaprzyjaźnione koleżanki i koledzy z grupy Foto-Video i Klubu Seniora „Koniczynka” oraz nasi fotografowie wraz z rodzinami. Spotkanie rozpoczął kierownik Marian Kowalski, który nawiązał do tematu wystawy i wyboru zdjęć, dziękując jednocześnie organizatorom za zaangażowanie i pracę. Organizatorka wystawy Barbara Brzezińska udzieliła wywiadu dziennikarzowi, informując go o naszej Grupie, działalności i sukcesach. Było słodko i uroczyście. Obecne w tym dniu panie otrzymały od panów piękne czerwone róże z okazji Dnia Kobiet.

Opr. Grażyna Stasiak, zdjęcia Roman Majchrzycki i Mirosław Kachnowicz

 

Martwa Natura

Email Drukuj PDF

Wernisaż wystawy pt. „Martwa Natura”

W piątek 27 grudnia 2019 roku w Centrum Seniora odbył się pokaz zdjęć wykonanych przez nasze koleżanki i kolegów z Grupy Fotograficznej GF16x24 zatytułowany „Martwa Natura” . Pomysłodawcą i koordynatorem wystawy była Barbara Brzezińska z GF16x24, a przy urządzaniu wystawy i poczęstunku dla gości pomagali: Jadwiga Konkol, Elżbieta Orłowska, Teresa Szewczyk, Janina Pasieka, Marian Kowalski, Roman Majchrzycki i Włodzimierz Szymański. Otwarcia wystawy dokonali Pani Marcelina Błaszczyk animatorka szczecińskiego Centrum Seniora i kierownik GF16x24 Marian Kowalski. Będąc pod wrażeniem ciekawych i pomysłowych zdjęć podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wystawy i wyrazili nadzieję na dalszą współpracę.

W imieniu Zarządu naszego Stowarzyszenia Ewa Tlołka wyraziła zachwyt i pogratulowała uczestnikom pomysłowych kadrów z „Martwą Naturą”.

Redaktor Radia Szczecin prowadzący „Radiową Migawkę” pan Andrzej Kutys odwiedził naszą wystawę i przeprowadził krótki wywiad z kierownikiem zespołu GF16x24. Wywiad zostanie wyemitowany 5 stycznia 2020 roku w radiowej „Migawce”.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania wystawy w styczniu i lutym 2020 roku.

Tekst opracowały: Eleonora Jakubiak i Barbara Brzezińska, zdjęcia Elżbieta Orłowska, Teresa Szewczyk, Roman Majchrzycki i Mirosław Kachnowicz

Wystawy dla seniorów

Email Drukuj PDF

WYSTAWY DLA SENIORÓW

Grupa GF16x24 ma swoją stałą ekspozycję wykonywanych przez nas zdjęć w ,,Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej” ul. Romera Szczecin oraz ,,DPS Dom Kombatanta” ul. Krucza Szczecin. Staramy się wymieniać zdjęcia tematycznie ale także zwracamy uwagę na porę roku. W Domu Seniora przy ul. Romera, 25.11.2019r zmieniliśmy zdjęcia i obecnie są zdjęcia o tematyce ..Podróże małe i duże”. Wykonawcy zdjęć to: Mirek Kachnowicz, Jadwiga Konkol, Tania Kowalik, Marian Kowalski, Roman Majchrzycki, Janina Pasieka, Stanisławę Sidorowicz, Bożena Zylińska. Natomiast w Domu Seniora przy ul. Kruczej również są wymienione zdjęcia o tej samej tematyce wykonane przez: Romę Kotkowską, Tanię Kowalik, Janinę Pasiekę, Małgosię Skoczowską, Grażynę Stasiak, Bożenę Zylińską. Panie współpracujące z nami zachęcają nas do wymiany i pokazywania naszych zdjęć, ponieważ seniorzy jak i goście chętnie je oglądają. Nam jest bardzo miło, jak seniorzy interesują się naszym hobby, bo jak wymieniamy wystawę to padają pytania, czy rzeczywiście sami je wykonujemy, lub gdzie to zdjęcie było wykonane.

Tekst i zdjęcia Stanisława Sidorowicz

 

 

Rejs do natury

Email Drukuj PDF

 

REJS DO NATURY

W dniu 10 września 2019 roku. Grupa Fotograficzna GF16x24 i Zespół FOTO-VIDEO zorganizowały w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie wernisaż wystawy fotograficznej  p.t. REJS DO NATURY.

W ramach projektu "Rejs do natury" 12 czerwca 2019 roku. Stowarzyszenie UTW  zorganizowało dla swoich członków rejs statkiem białej floty „KAPITAN COOK” po Odrze i Jeziorze Dąbskim. Była to okazja do podziwiania i uchwycenia w kadrze pięknej przyrody i ptactwa wodnego oraz zakładów pracy wzdłuż Odry.

Powstał pomysł zorganizowania poplenerowej wystawy a uczestnicy tej wspaniałej podróży zostali poproszeni o przekazanie zrobionych podczas rejsu zdjęć.

Przybyłych do Książnicy powitała Prezes SUTW - Pani  Magdalena Richter.

Trwający sezon urlopowy spowodował, że w spotkaniu uczestniczyli nieliczni członkowie naszej grupy: Basia, Bożenka, Ela, Jadzia, Janka, Czesiu i Romek.

Na wystawie podziwialiśmy m.in. prace naszych koleżanek i kolegów: Basi, Bożenki, Jadzi, Joli, Mariana i Romka.

Tradycyjnie po spotkaniu nasza grupa udała się na V Wakacyjne Spotkanie GF16x24 do kawiarni Coffe Point w celu podsumowania dzisiejszego dnia i wypicia wspaniałej kawy w  miłym towarzystwie.

Tekst: Janina Pasieka, zdjęcia Barbara Brzezińska, Czesław Bogoń i Roman Majchrzycki

Wystawa "Nasze podróże małe i duże"

Email Drukuj PDF

. Wystawa: "Nasze podróże małe i duże"

Dnia 27 lutego 2019r. w gmachu Biblioteki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul.Ku Słońcu w Szczecinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej naszej grupy GF 16x24.

Temat wystawy to:” Nasze podróże małe i duże”. Prace zostały wybrane spośród różnych zdjęć członków Grupy drogą głosowania. Po starannej obróbce, wydruku przez zawodową pracownię fotograficzną oraz oprawieniem w stosowne ramki zostały kilka dni wcześniej zawieszone na ścianach biblioteki. Nieco wcześniej, w dniu wernisażu zebrała się grupka chętnych do przygotowania poczęstunku czyli słodyczy i napojów podane w  elegancki sposób.

Punktualnie o godz.18.00, kierownik naszej grupy Mirosław Kachnowicz wraz z Bożeną Żylińską i Romą Kotkowską wespół z  Dyrektorkami Biblioteki ZUT Paniami mgr inż. Anną Grytą i mgr Anną Grzelak-Rozenberg oraz kustoszem Panią mgr Agnieszką Bajdą zaingerowali otwarcie wernisażu.

Były serdeczne słowa powitania skierowane do licznie zgromadzonych sympatyków, znajomych i członków rodzin. Gorące podziękowania dla Pań z Dyrekcji Biblioteki ZUT oraz wszystkich, którzy wnieśli wkład w organizację wystawy. Gratulujemy wszystkim autorom prac. Przedstawicielki Dyrekcji Biblioteki ZUT także podziękowały za dotychczasową dobrą współpracę i zapraszały do dalszej w przyszłości. Były okolicznościowe róże, wspólne zwiedzanie wystawy złożonej z 38 prac członków naszej grupy

Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze i dyskusjach przy oglądaniu prezentowanych prac

Tekst opracowała Jola Catewicz, zdjęcia Roman Majchrzycki i Marian Kowalski..

Strona 1 z 5