GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Coś o Nas

O Nas

Członkowie

Email

 

Od młodych lat architektura była mi bliska. Kiedyś było projektowanie, dziś chwytam w kadr piękne budowle i krajobraz.

Barbara Brzezińska
i jej zdjęcia w galerii Picasa

* * * 


W życiu zawodowym zajmowałam się ochroną środowiska przed degradacją. Fotografując staram się zatrzymywać w kadrze piękno tego środowiska i chwil które mamy ... na które czekamy.

Krystyna Jurkowska
i jej zdjęcia w galerii Picasa


* * *

Prowadzę dość aktywny tryb życia. Zdjęcia robiłem od młodych lat. Dokumentowałem miejsca pobytu, wydarzenia rodzinne i zawodowe. Lubiłem fotografować przyrodę. Dbałem jedynie o wykonanie zdjęć ostrych. Od czasu, gdy zostałem przyjęty do grupy GF 16x24, wysłuchałem wykładów oraz wskazówek doświadczonych koleżanek i kolegów na temat fotografii i teraz próbuję robić zdjęcia w miarę poprawne. Doskonała atmosfera w grupie, wzajemna pomoc, ćwiczenia praktyczne przy ocenie wykonanych zdjęć oraz udzielane wskazówki  zachęcają do podnoszenia kwalifikacji i dalszego doskonalenia jednego z moich hobby.

Mirosław Kachnowicz

* * *

Uwielbiałam wędrówki po górskich szlakach, cieszyły kwiaty kwitnące na działce, ale cały czas poświęcałam pracy, bo przygotowanie do zajęć ze studentami zajmowało mi mnóstwo czasu - pracowałam jako wykładowca na Politechnice Szczecińskiej.

Teraz "już nic nie muszę", jak to już ktoś tu napisał, i mogę się zająć tym co lubię. A lubię fotografować.

W grupie, przebywając z twórczymi, utalentowanymi, przemiłymi osobami mam szansę doskonalić swoje umiejętności. Chciałabym, by moje zdjęcia "dały się oglądać".

Jadwiga Konkol

* * *

Wędrówki górskie, spacery leśnymi ścieżkami, fotografowanie przyrody i ciekawych miejsc oraz taniec – to moje pasje. I niech tak zostanie jak najdłużej.

Tatiana Kowalik

i jej zdjęcia w galerii Picasa


* * *


 


Fotografia to moje hobby od lat studenckich. Pierwszy aparat to SMENA, potem ZENIT B i ZENIT 12XP. Robiłem zdjęcia, wywoływałem filmy i  wykonywałem odbitki w ciemni. Potem były aparaty i filmy kolorowe KODAKA. Technicznie "cofnąłem się". Pierwszy aparat cyfrowy to kompakt OLIMPUS SP- 500UZ. Od 3 lat używam lustrzanki NIKON D40. Poprzez fotografię dokumentowałem wydarzenia z życia rodziny, z odbywanych podróży (turystyka to moje kolejne hobby) a także z życia zawodowego     (ciekawe urządzenia i operacje techniczne). Lubię  fotografować przyrodę, architekturę a także fotografię reportażową. Zapisałem się na SUTW w 2013 r. Grupa Fotograficzna GF16x24 daje mi możliwość pogłębienia mojej wiedzy i spędzenia czasu w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze.

Marian Kowalski

* * *Lubię a raczej uwielbiam muzykę, śpiew ptaków, wędrówki po lasach i górach. Kocham zachód słońca, szczególnie nad wodą... a wodę? – nieee, woda jest mokra. Lubię bawić się fotografowaniem aby móc po wielokroć podziwiać zatrzymaną w kadrze naturę. Poprawiać zdjęcia, wprowadzać w nich takie zmiany aby nadać im wygląd obrazu albo zmontować zdjęcie z innym, dodać dziwne efekty, oprawić w kolorową ramkę. Wierzę, że z czasem uda mi się robić ciekawsze, a może nawet wyjątkowe fotki. A może... może nawet skończę jako profesjonalista, wszak przebywam w wśród artystycznie utalentowanych dusz.

Olga Kulpa
i jej zdjęcia w galerii Picasa

* * *

Moja przygoda z fotografią zaczęła się gdy dostałem aparat fotograficzny typu Smiena 8 na moją pierwszą komunię, od tego czasu zacząłem fotografować i odbierać zdjęcia u fotografa. Zabawę w foto trwa już długie lata. Do Zespołu Foto zapisałem się w 2002 roku i tak do dnia dzisiejszego jest to moja pasja i moje zadowolenie, prawdopodobnie do końca życia. Moje prace można zobaczyć w galerii Picasa i na koncie w Wikipedii

Roman Majchrzycki
i jego zdjęcia w galerii Picasa


* * *

Czy nie dopada Cię czasem pewien rodzaj przygnębienia, że bawisz się fotografią już od jakiegoś czasu, ale masz wrażenie że stoisz w miejscu? Co zrobić aby nie popaść w pewien marazm - zapisz się do Grupy 16x24 !!!

Janina Pasieka

* * *


Jestem emerytką. Mam wspaniałą rodzinę / sześcioro wnucząt/. Czas pracuje na moją korzyść. Mogę swój czas poświęcić na moje zainteresowania: fotografią i nauką języka niemieckiego. Lubię czytać książki. Stosownie do wieku uprawiam sport: gimnastykę, nordic walking, spacery. Obecnie poszerzam swoje hobby ucząc się jak wykonać kreatywne zdjęcia w Grupie GF16x24 aby sprawiały mi satysfakcję.

Stanisława Sidorowicz

* * *
Wanda Hładoń

***

Małgorzata Skoczowska

* * *

 

Z zawodu jestem nauczyciel-bibliotekarz. Obecnie lubię bawić się w fotografowanie. Mam jedną córkę i jedną najukochańszą wnuczkę Ewunię i kiedy mogę to robię jej fotki. Uwielbiam zwiedzać i podróżować.

Grażyna Stasiak

* * *

Studia ekonomiczne i praca zawodowa to już przeszłość.
Teraz  już nic nie muszę.
Lubię podróże i kocham turystykę.
Nie piszę pamiętników ani reportaży z moich wojaży, ale robię zdjęcia.
Realizuję swoje marzenia.
Przychodząc do tak wspaniałego zespołu jakim jest GF16x24, chcę zgłębiać wiedzę  o fotografowaniu i obudzić w sobie fotograficzny zmysł.

Czy to się uda.....?

Teresa Szewczyk

* * *

 
Historia

Email Drukuj PDF

Zespół rozpoczął swoją działalność w lutym 2003 roku. Powstał z inicjatywy Mieczysława Solocha, którego pasją było i jest rejestrowanie za pomocą aparatu fotograficznego i kamery życia codziennego i nie tylko. Zespół w tym czasie liczył 25 osób, które zaczęły spotykać się raz w tygodniu, a ramowy plan pracy zakładał, że spotkania te będą prowadzone w formie kursu fotografowania dla początkujących fotoamatorów. Dla zaawansowanych fotografików amatorów zajęcia obejmowały dokształcanie poprzez analizowanie zdjęć już wykonanych. W zamierzeniach były również spacery w plenerze z aparatem fotograficznym i wycieczki.  Lata 2004-2007, to napływ nowych członków do Zespoły FOTO, to coraz ciekawsze formy przybliżania problematyki fotografii amatorskiej poprzez wymianę doświadczeń, czy analizę wykonanych zdjęć w oparciu o aktualną literaturę fachową i czasopisma. Cały czas jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju nowości, wystawy, ciekawostki fotograficzne. Świat należy do aktywnych, więc wsiadamy do własnych samochodów i ruszamy w dal, by poszukiwać ciekawych obiektów do fotografowania. Spotykamy się przez cały rok kalendarzowy - w roku akademickim w piątki a miesiącach wakacyjnych również w piątki w wybranych miejscach, a najczęściej w Klubie „Dom pod Fontanną”. Niezależnie od tych spotkań, na których regularnie uzupełniamy naszą wiedzę teoretyczną organizujemy wiele plenerów zarówno pieszych w okolice Szczecina jak i wyjazdowych. Zainteresowanym miłośnikom fotografii możemy tylko zaoferować uczestnictwo w plenerach, których od wiosny i przez całe lato będzie wiele i o których w tym miejscu  informować będziemy sympatyków i przyjaciół.

Życie dopisało dalszy ciąg historii. W wyniku różnic programowych i celów zespołu  nastąpił podział na dwa  zespoły:
- Zespół Foto-Wideo
- Zespół Fotograficzny "FotoSenior", który w czerwcu 2012 r zmienił nazwę na Grupa Fotograficzna GF16x24.


Start nietypowy, ale jak potrzebny. Zespół fotograficzny  FOTOSENIOR  Uniwersytetu Trzeciego Wieku został założony 30 września 2011 roku podczas nadzwyczajnego zebrania, które odbyło się w dość niecodziennych warunkach, bo na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Członkowie FotoVideo w osobach: Wanda Hładoń, Barbara Brzezińska Mirosław Szyłkowski, Grażyna Stasiak, Barbara Oleszewska, Wanda Dors, Olga Kulpa, Romualda Kotkowska, Bożena Żylińska, Krystyna Jurkowska, Roman Majchrzycki, Maria Chorągiewicz i Stanisław Bartosik postanowili przyjąć rezygnację Pani Marii Soldat ze stanowiska kierownika Zespołu fotograficznego i powołać drugi, alternatywny zespół foto przy UTW. W drodze głosowania nowym liderem zespołu została Pani Wanda Hładoń, która na swego zastępcę zaproponowała Panią Barbarę Brzezińską. Obie panie to profesjonalistki w dziedzinie fotografowania. Obydwie panie otrzymały 100 % poparcia zebranych członków. Pismo o rozdziale i utworzeniu drugiego zespołu fotograficznego  zostało dostarczone Pani Prezes UTW. 
Nasze credo i nadrzędny cel to: wykonywanie dobrych fotografii i samodoskonalenie się poprzez: spotkania, szkolenia, dyskusje, warsztaty plenerowe, prezentacje i wystawy a także czytanie, oglądanie dobrych fotografii, obrazów malarskich, wystaw fotograficznych, dyskusje, wymiana poglądów. Spotkania zespołu odbywają się raz w tygodniu w siedzibie SUTW przy ul. Mariackiej. Tematyka dotyczy spraw organizacyjnych, szkoleń, dyskusji, oglądania zdjęć, wymiany poglądów. Po dwóch kolejnych spotkaniach trzeci piętek przeznaczony jest na warsztaty plenerowe. Celem tych plenerów jest połączenie warsztatów fotograficznych i fotografowania oraz jako wyprawa turystyczna zakończona spotkaniem towarzysko - integracyjnym. Dodatkowo zespół spotykał się w Technikum Kolejowym przy ul. Kusocińskiego na wykładach z komputerowej obróbki zdjęć. Wykładowcą był Pan Jerzy Sienkiewicz. Każdy członek zespołu zobowiązany jest do czynnego udziału w jego pracach w miarę swoich umiejętności i możliwości. Do takich dodatkowych czynności należą: prowadzenie spraw finansowych, prowadzenie ewidencji zbiorów, organizowanie warsztatów plenerowych, organizacja prezentacji w miejscach wystawowych, czuwanie nad częścią kameralną spotkań, ewidencja i komunikaty, sprawy komputerowe.  Plenery są podstawową, praktyczną formą zamierzeń zespołu, gdzie organizacja logistyczna należy do członków-ochotników. To oni są przewodnikami ustalającymi miejsce, dzień i sposób dojazdu do celu pleneru przy wcześniejszym zaakceptowaniu  tematu na zebraniu. Po każdym plenerze jego uczestnicy prezentują swoje najlepsze zdjęcia na naszej stronie internetowej : www.zfv.com.pl. Cechują nas: kultura bycia, pęd wiedzy, profesjonalizm, elokwencja, asertywność, kreatywność i otwartość.