GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

Marina Centrum Żeglarskie

Email Drukuj PDF

 

Plener Marina w Centrum Żeglarskim


W dniu 9.10.2020r nasza grupa GF16x24 spotkała się na marinie w Centrum żeglarskim. Temat morski jest zawsze atrakcyjny w fotografii. Próbowaliśmy uchwycić piękno i grację jachtów. Pogoda była piękna, humory nam dopisywały, ale dziwnym zbiegiem okoliczności zgubiła nam się Bożenka. Oczywiście spotkaliśmy się razem ale na przystani żeglarskiej. Zrobiliśmy krótką przerwę na kawę i omówienie dalszych planów grupy. Ponownie wróciliśmy do fotografii, a nasz plener zamienił się w sesję ,, Foto-Model”, a naszymi modelami zostali: Bożenka, Czesiu i mikroskopijny grzybek. Świetnie się bawiliśmy. Co z tego wynikło? Być może pokażemy zdjęcia?

Tekst: Stanisława Sidorowicz, zdjęcia M.Kachnowicz

świąteczne iluminacje Szczecina 2019

Email Drukuj PDF

Świąteczne iluminacje Szczecina

17 stycznia 2020 r. w piątek, odbył się plener fotograficzny naszej grupy pod hasłem „Świąteczne iluminacje Szczecina”. Spotkaliśmy się /prawie wszyscy członkowie GF16x24/ na moście przy ulicy Wyszyńskiego i ustaliliśmy trasę przebiegu pleneru. Zaczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich. Tu obejrzeliśmy wystawę zdjęć grupy fotograficznej Foto Klubu Zamek. Wystawa pod wspólnym tytułem ”Kwadrat” zrobiła na nas duże wrażenie. Gdy zapalone zostały świąteczne świetlne ozdoby, nasze obiektywy poszły w ruch. Robiliśmy zdjęcia resztek tegorocznych iluminacji głównie w Alei Kwiatowej i Alei Fontann. Na podsumowanie pleneru umówiliśmy się o 17.30 w kawiarni „Na Kuncu Korytarza” w wieży więziennej Zamku, gdzie w miłej atmosferze przy rozgrzewającej herbatce i kawie zakończyliśmy plener z postanowieniem, że w przyszłym roku iluminacje będziemy fotografować bliżej świąt na początku stycznia.

oprac. Grażyna Stasiak, zdjęcia Barbara Brzezińska

Szczecin nocą

Email Drukuj PDF

SZCZECIN NOCĄ

Dnia 29.11.2019 roku odbył się zgodnie z wcześniejszym planem plener fotograficzny GF 16x24 zatytułowany „Szczecin nocą”. Pogoda tego dnia była na tyle nie zachęcająca do przebywania na wietrze i chłodzie, że tylko niewielka grupka najodważniejszych członków grupy spotkała się na Starym Mieście Szczecina.

Ośmiu śmiałków zaskoczyła pogoda i w oczekiwaniu na jej poprawę udali się do uroczej staromiejskiej restauracji „Ukraineczka”. Przy gorącej herbacie i integracyjnych rozmowach doczekali się lepszej pogody i już w bezdeszczowy wieczór udali się na Starówkę aby tam zrobić serię fotografii, obrazujących urodę Starego Miasta Szczecina i nabrzeża Odry od strony Łasztowni. Jak to się udało mogliśmy podziwiać na najbliższym spotkaniu grupy w siedzibie SUTW.

Prezentacja prac wszystkich uczestników pleneru fotograficznego /na dużym ekranie/ dowiodła, że nawet w relatywnie trudnych warunkach pogodowych można pokusić się o udane zdjęcia

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Barbara Brzezińska i Włodzimierz Szymański
.

Cmentarz Centralny

Email Drukuj PDF

 

Cmentarz Centralny


Członkowie naszej grupy fotograficznej podjęli decyzję o zorganizowaniu pleneru na Cmentarzu Centralnym w dniu 18.11.2019r. Temat pleneru: Detale. Dzień jak na porę roku był piękny.

Cmentarz Centralny został założony w 1900 roku na wzór nekropolii w Wiedniu i Hamburgu. Do okazałych budowli cmentarza należy brama główna neoromańska, która została częściowo zniszczona w 1941 roku podczas nalotów bombowych i odbudowana po wojnie. W 1906 roku oddano do użytku okazałą kaplicę centralną. Architekci cmentarza centralnego zaprojektowali aleje otoczone piękną zielenią /415 gatunków drzew i krzewów/ za którą ukazują się groby, krzyże, pomniki poświęcone pamięci tych co odeszli.

Cmentarz Centralny w Szczecinie obejmuje 166 ha powierzchni. Spoczywa na nim około 300 tys. zmarłych. Jest to szczególne miejsce ciszy, zadumy i pamięci. Tu spoczywają nasi przodkowie i znakomici byli mieszkańcy naszego miasta: artyści, poeci, malarze, muzycy, naukowcy, politycy, kupcy, marynarze. Tu spoczywa wielu żołnierzy poległych w walkach w obronie naszego miasta.

Fotografowaliśmy w ciszy i spokoju różne detale i szczegóły pomników i nagrobków. Każdy z nas przeżywał na swój sposób pobyt w tym miejscu.

Po zakończeniu pleneru spotkaliśmy się na tradycyjnej kawie w Columbus Coffe.

Tekst: Mirosław Kachnowicz, zdjęcia Marian Kowalski, Tatiana Kowalik i Włodzimierz Szymański

Syrenie Stawy

Email Drukuj PDF

Syrenie Stawy

W dniu 18 pażdziernika 2019 roku odbył się pierwszy w nowym sezonie plener fotograficzny Grupy 16x24. Tematem fotografii, zaproponowanym przez nowego kierownika kol. Mariana Kowalskiego, była głębia ostrości. Miejsce spotkania, to urokliwy zakątek Szczecina zwany Syrenimi Stawami. Do celu dojechaliśmy tramwajami nr 3 i 10, wysiedliśmy przy ul. Arkońskiej /pętla/.

W plenerze uczestniczyło 17 członków naszej Grupy oraz 4 osoby zaprzyjażnione z nami.

Przy słonecznej pogodzie było spacerowanie po zadbanych alejkach parku, podziwianie przyrody i celowanie w nią naszych obiektywów.

Fotografowaliśmy napotkane stawy, aleje z sympatycznymi zabudowaniami typu altany; drzewa i krzewy, niską roślinność,

grzyby oraz liście. Próbowaliśmy ująć aparatami odbicia w stawie, a także pływające kaczki. Po około dwóch godzinach pleneru część uczestników udało się na tradycyjną kawkę aby nadal dyskutować o fotografii i pogłębiać integracje naszego zespołu.

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Barbara Brzezińska i Mirosław Kachnowicz


 

Strona 1 z 8