GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

Plener Przelewice 2017

Email Drukuj PDF

 

Plener wiosenny w Przelewicach 12 maja 2017 roku

 

Busik wypełniony po brzegi  uczestnikami – fotoamatorami stęsknionymi za pięknymi plenerami, pomknął w stronę Przelewic. Po drodze zahaczył o XIII wieczny  kościół Narodzenia NMP w  Brzesku (były zdjęcia i zachwyty), by po chwili znaleźć się w pięknym  ogrodzie dendrologicznym. Tam, każdy z nas, na własną rękę mógł się relaksować, zachwycać drzewami, kwiatami i fotografować do woli. Koło południa zmęczeni, ale zadowoleni  zgromadziliśmy się przy wspólnym ognisku. Były śpiewy, żarty i pieczone kiełbaski popijane pysznymi napojami. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kołbaczu, by utrwalić na zdjęciach unikatową w skali naszego kraju ceglaną rozetę w szczycie gotyckiego kościoła.Plener do Przelewic był udany, ponieważ zatroszczyła się o to Tereska, której bardzo dziękujemy. Było ciepło i słonecznie.Było przemiłe towarzystwo i sympatyczna atmosfera. Organizatorom i uczestnikom dziękujemy.

 

 

Tekst: Grażyna Stasiak  Zdjęcia:Barbara Brzezińska, Grażyna Stasiak i Roman Majchrzycki

 

Zwiastuny wiosny 2017

Email Drukuj PDF

 


Zwiastuny wiosnyW piątek 31 marca 2017r. odbył się plener GF16x24, którego celem było szukanie i uwiecznienie w kadrze faktu, że nadeszła wiosna.

Na przystanku tramwajowym Arkońska-Szpital spotkało się 9 osób. Udaliśmy się do Lasu Arkońskiego. Prawdziwie wiosenna pogoda sprzyjała spacerowi po lesie ( co prawda do fotografowania było zbyt ostre słońce ) a i dowodów nadejścia wiosny nie brakowało: bazie, wiosenne kwiatki, młode listki, ptaki, kaczki i żaby na Syrenich Stawach.

Podtrzymując nasz zwyczaj kończenia pleneru przysłowiową „kawką”, podjechaliśmy autobusem i tramwajem na Głębokie do restauracji Virga i tu podsumowując wyprawę, rozmawiając na różne tematy, konsumując „kociołek gulaszowej”, w świetnych humorach, zakończyliśmy nasz wiosenny plener.

Opracowała Barbara Brzezińska      Zdjęcia Barbara Brzezińska, Tatiana Kowalik, Roman Majchrzycki

Plener Świąteczne Iluminacje 2017

Email Drukuj PDF

Świąteczne Iluminacje

W niedzielę 08 stycznia 2017 roku odbył się wieczorny plener naszej Grupy Fotograficznej ,tematem którego były Iluminacje Świąteczne (wcześniejszy termin został odwołany z powodu złej pogody).Pod Pomnikiem Colleoniego na Placu Lotników zebrało się 8 osób. Przejrzystość powietrza była dobra i mogliśmy oddać na naszych zdjęciach uroki kolorowych iluminacji świątecznych okolic Placu Lotników i Alei JPII. Widoki były piękne-było biało i zimowo(zdążyliśmy zmarznąć przez godzinę fotografowania).Spotkanie zakończyliśmy w kawiarni w Kaskadzie dzieląc się wrażeniami z odbytego pleneru i dyskutując na różne tematy związane z naszym hobby.

Opracował: Marian Kowalski

Jarmark Bożonarodzeniowy

Email Drukuj PDF

Jarmark Bożonarodzeniowy


 


"Plener świąteczny odbył się 10 grudnia 2016 r. na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w czasie trwającego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

W plenerze uczestniczyło 5 osób z naszej grupy. Mieliśmy ponad godzinę na wykonanie zdjęć. Każdy poszedł w swoją stronę aby sprostać zadaniu.

Pogoda była nieprzyjemna ale nam to nie przeszkadzało. Robiliśmy zdjęcia na dziedzińcu, w salach zamkowych, wśród świętujących Szczecinian i między ozdobionymi świątecznie straganami.

Na zakończenie zasiedliśmy w restauracji "Na Kuncu Korytarza" na kawkę i na małą przekąskę.

Pomimo złej pogody impreza była udana."

 

opr. Kazimierz Lipski

Cmentarz Centralny

Email Drukuj PDF

 

Cmentarz Centralny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 października 2016 r. część grupy wzięła udział w plenerze na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Był piękny, jesienny dzień. Naszym zadaniem było     uchwycenie piękna jesieni, atmosfery spokoju miejsca a także fotografowanie detali.

Po plenerze podjechaliśmy tramwajem do „Willi Sadyba” i tu przy torcikach i kawie zakończyliśmy nasze plenerowe spotkanie.

 

opr. Barbara Brzezińska

Strona 5 z 10