GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

Plener w Nowym Warpnie ...

Email Drukuj PDF

Na przekór zapowiadanym prognozom pogody nasza Grupa postanowiła "zaliczyć" plener w Nowym Warpnie 15 maja br. jako rekompensatę za traumatyczne przeżycia w trakcie decyzji o rezygnacji z dawniej planowanej eskapady, którą skutecznie zdematerializował ongiś słynny cyklon "Ksawery".Wskutek potwierdzenia zasady: "Kto drogi skraca, do dom nie wraca" pojechaliśmy przez Trzebież i Mieroszewo do zamierzonego celu, fotografując to i owo, z satysfakcją obserwując poprawiającą się pogodę, która w Nowym Warpnie zajaśniała pełnym słońcem i kompletnym brakiem chmur.We wspomnianych miejscowościach stwierdziliśmy :
- W Trzebieży kompletnie martwy sezon, bez szans na skorzystanie z jadłodajni, smażalni rybek, czy prozaicznego WC. Z kronikarskiego obowiązku uwieczniliśmy, sieci rybackie, łodzie, przystań rybacką i ośrodek żeglarski, po czym ruszyliśmy dalej.
- W Mieroszewie ucywilizowany i umocniony klif oblegany przez stada mew, rybitw i złośliwych czapli, kpiących w żywe oczy z naszych zamiarów uwiecznienia ich łowów. Jedna z nich bezczelnie prowadziła zajadłego fotoamatora przez krzewy jeżyn i pokrzywy niemal do Podgrodzia, pozwalając się sfotografować " z łaski" na odległym od brzegu kamieniu. 
-Nowe Warpno mile zaskoczyło wszystkich uczestników swoim zadbanym wyglądem, nowymi inwestycjami i pomnikami: rybaka na molo, malarza Harwiga upamiętniającego dawne dzieje tego miasteczka oraz leszcza, patronującego lokalnemu świętu.
Z zadowoleniem degustowaliśmy rybki w zupie i chrupiące, wysmażone na złoto, podlewane piwkiem. Łupem fotografów zostały setki zdjęć: miasteczka, ulic, kościoła, ludzi, kwiatów, ptaków i obiektów - nie wspominając o ezoterycznych doznaniach wynikających z tulenia się do cudownej czakry, ponoć gwarantującej zdrowie, dostatek i spełnienie marzeń. W drodze powrotnej odwiedziliśmy słynny z gościny Dom na Wzgórzu, z którego wieczorem ruszyliśmy pełni wrażeń do domów.

PLENER: ROŚCIN- PSZCZELNIK - MYŚLIBÓRZ

Email Drukuj PDF

4.04.2014r.   Plener : Rościn – Rościn-Krajeński – Pszczelnik – Myślibórz

Jest godzina 9.00, nasza grupa ładuje się do busika i klops bo brakuje dwóch miejsc dla czekających na prawobrzeżu koleżanek. Szybko podjęta decyzja i następuje wymiana samochodu na większy. Teraz już bez przeszkód docieramy do zaplanowanych miejscowości.

Fotografowanie zaczęliśmy od pięknego jeziora, a następnie dotarliśmy do  wsi Rościn, gdzie mogliśmy podziwiać jakże okazały pałac z 2 połowy XVIII wieku wybudowany przez rodzinę von Bredow, obecnie znacznie zdewastowany.

Więcej…

PLENER W KARPACZU

Email Drukuj PDF

Plener w Karpaczu  01-07.03.2014

 

W dniach od 1 do 7 marca siedem osób z naszego zespołu było na plenerze w Karpaczu.

Więcej…

ZIMOWY PLENER W PARKU KASPROWICZA

Email Drukuj PDF

Zimowy plener w Parku Kasprowicza

 

Po długim oczekiwaniu tej zimy na śnieg, w ostatnim dniu stycznia 2014 r. wybraliśmy się na oś. Łękno do Parku J. Kasprowicza, by rozpocząć tegoroczne plenery.

Więcej…

ZACHODNIOPOMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

Email Drukuj PDF

ZACHODNIOPOMORSKI URZĄD  WOJEWÓDZKI – plener fotograficzny

7.01.2014 r.

Któż z nas nie zna pięknego gmachu Urzędu Wojewódzkiego  znajdującego się na Wałach Chrobrego? Tego jednak co zobaczyliśmy  podczas zwiedzania  okazałej siedziby wojewody przeszło nasze wyobrażenie, zwłaszcza, że było na co patrzeć jak i było co wydeptywać.

Więcej…

Strona 6 z 8