GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

Plener Głębokie

Email Drukuj PDF

 

Portret w plenerze”-10.10.2014r., nad Jeziorem Głębokim

Pierwszy plener w nowym roku akademickim…i niezwykle ekscytujące przeżycie dla mnie - nowicjuszki w grupie. Wszak to mój pierwszy plener fotograficzny z udziałem tak doświadczonych koleżanek i kolegów. Nie stresowałam się na szczęście, ponieważ atmosfera w grupie jest bardzo przyjazna dla „nowych”.

Piękny jesienny dzień nastrajał optymistycznie. Pogoda i pasja fotografowania ściągnęła nad Głębokie całkiem liczną grupę fotografów, którzy z miejsca wycelowali swoje obiektywy na panią zamiatającą liście, na wędkarzy, na pana w kąpieli, no i na siebie nawzajem. Pojawiły się rekwizyty, twarzowy kapelusz i apaszka Iwonki, niektóre panie przywiozły ekrany do rozpraszania światła. Czułam się wspaniale, pozując wraz z innymi paniami do zdjęć, a mój czerwony szalik obracałam wokół siebie, jak na corridzie Świeże powietrze, słońce i ciepło dawały nam energię i dobry humor.

Więcej…

Plener w Nowym Warpnie ...

Email Drukuj PDF

Na przekór zapowiadanym prognozom pogody nasza Grupa postanowiła "zaliczyć" plener w Nowym Warpnie 15 maja br. jako rekompensatę za traumatyczne przeżycia w trakcie decyzji o rezygnacji z dawniej planowanej eskapady, którą skutecznie zdematerializował ongiś słynny cyklon "Ksawery".Wskutek potwierdzenia zasady: "Kto drogi skraca, do dom nie wraca" pojechaliśmy przez Trzebież i Mieroszewo do zamierzonego celu, fotografując to i owo, z satysfakcją obserwując poprawiającą się pogodę, która w Nowym Warpnie zajaśniała pełnym słońcem i kompletnym brakiem chmur.We wspomnianych miejscowościach stwierdziliśmy :
- W Trzebieży kompletnie martwy sezon, bez szans na skorzystanie z jadłodajni, smażalni rybek, czy prozaicznego WC. Z kronikarskiego obowiązku uwieczniliśmy, sieci rybackie, łodzie, przystań rybacką i ośrodek żeglarski, po czym ruszyliśmy dalej.
- W Mieroszewie ucywilizowany i umocniony klif oblegany przez stada mew, rybitw i złośliwych czapli, kpiących w żywe oczy z naszych zamiarów uwiecznienia ich łowów. Jedna z nich bezczelnie prowadziła zajadłego fotoamatora przez krzewy jeżyn i pokrzywy niemal do Podgrodzia, pozwalając się sfotografować " z łaski" na odległym od brzegu kamieniu. 
-Nowe Warpno mile zaskoczyło wszystkich uczestników swoim zadbanym wyglądem, nowymi inwestycjami i pomnikami: rybaka na molo, malarza Harwiga upamiętniającego dawne dzieje tego miasteczka oraz leszcza, patronującego lokalnemu świętu.
Z zadowoleniem degustowaliśmy rybki w zupie i chrupiące, wysmażone na złoto, podlewane piwkiem. Łupem fotografów zostały setki zdjęć: miasteczka, ulic, kościoła, ludzi, kwiatów, ptaków i obiektów - nie wspominając o ezoterycznych doznaniach wynikających z tulenia się do cudownej czakry, ponoć gwarantującej zdrowie, dostatek i spełnienie marzeń. W drodze powrotnej odwiedziliśmy słynny z gościny Dom na Wzgórzu, z którego wieczorem ruszyliśmy pełni wrażeń do domów.

PLENER: ROŚCIN- PSZCZELNIK - MYŚLIBÓRZ

Email Drukuj PDF

4.04.2014r.   Plener : Rościn – Rościn-Krajeński – Pszczelnik – Myślibórz

Jest godzina 9.00, nasza grupa ładuje się do busika i klops bo brakuje dwóch miejsc dla czekających na prawobrzeżu koleżanek. Szybko podjęta decyzja i następuje wymiana samochodu na większy. Teraz już bez przeszkód docieramy do zaplanowanych miejscowości.

Fotografowanie zaczęliśmy od pięknego jeziora, a następnie dotarliśmy do  wsi Rościn, gdzie mogliśmy podziwiać jakże okazały pałac z 2 połowy XVIII wieku wybudowany przez rodzinę von Bredow, obecnie znacznie zdewastowany.

Więcej…

PLENER W KARPACZU

Email Drukuj PDF

Plener w Karpaczu  01-07.03.2014

 

W dniach od 1 do 7 marca siedem osób z naszego zespołu było na plenerze w Karpaczu.

Więcej…

ZIMOWY PLENER W PARKU KASPROWICZA

Email Drukuj PDF

Zimowy plener w Parku Kasprowicza

 

Po długim oczekiwaniu tej zimy na śnieg, w ostatnim dniu stycznia 2014 r. wybraliśmy się na oś. Łękno do Parku J. Kasprowicza, by rozpocząć tegoroczne plenery.

Więcej…

Strona 7 z 10