GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

CZARNA ŁĄKA

Email Drukuj PDF

Wakacje – CZARNA ŁĄKA– czerwiec 2013

 Zakończenie roku akademickiego GF 16x24 odbyło się na działce państwa Krystyny i Czesława Kramarzów na Czarnej Łące. W spotkaniu wzięli udział: gospodarze,  Wandzia Hładoń, Mariola i Jurek Sienkiewiczowie, Basia Brzezińska, Marysia, Romek, Pani prezes Grażynka, Romka, Grażyna S. i Irenka Borysewicz – malarka. Każdy przybywający uczestnik był obfotografowywany przez Romka i Basię celem dokumentacji-„ kolażowej”.

Więcej…

PLENER W POBIEROWIE

Email Drukuj PDF

                 Plener w Pobierowie

W dniach 20 - 24 czerwca ochotniczy zespół GF 16x24 najechał pierwszą z zaplanowanych nadmorskich miejscowości, Pobierowo, w którym obrano na bazę wypadową pensjonat "Melodia".

        Pensjonat przywitał swoich lokatorów nienaganną czystością, życzliwością swoich właścicieli oraz wysokim standardem dwuosobowych i jednoosobowych pokoi z łazienkami.

Więcej…

TO MI SIĘ PODOBA

Email Drukuj PDF

PLENER " TO MI SIĘ PODOBA "   - 7.05.2013

Uczestnicy pleneru spotkali się o 10:00 przy ulicy Arkońskiej naprzeciw szpitala. Następnie w podgrupach udali się w poszukiwanie właśnie tego co im się podobało. Dla jednych były to ptaki, dla innych ciekawe okazy roślin, dla jeszcze innych po prostu wiosna w szerokim tego słowa znaczeniu.  

Niewielka grupka wybrała  Park Kasprowicza, pozostali zanurzyli  się od razu do Parku Leśnego Arkońskiego  i jakby wabieni syrenim śpiewem dotarli prosto do Syrenich Stawów.

Pogoda dopisała, przyroda również. Świeża majowa zieleń, roślinność w rozkwicie, ptactwo parami rozśpiewane. Wszystko to zatrzymać w kadrze i nie zgubić piękna. Czy udało się? Ocenimy  na przeglądzie zdjęć.

Plener został zakończony zgodnie z tradycją czyli wspólnym spotkaniem uczestników przy kawie lub tym co się komu podobało. Tym razem odbyło się to w miejscu, które na ogół wszystkim się podoba czyli w „Oberży Chłopskiej”.

 

SZUKAMY OZNAK WIOSNY

Email Drukuj PDF

SZUKAMY OZNAK WIOSNY- 19.04.2013

W piątek 19.04.2013   wiosna nareszcie dała nam szanse byśmy mogli wybrać się w jej fotograficzne poszukiwanie . Spotkaliśmy się  na Basenie Górniczym skąd autobus79 długą trasą dowiózł nas aż do końcowego przystanku w Jezierzycach  Na miejscu czekali już nasi panowie  Czesławowie, którzy przybyli wcześniej i zdążyli uzbierać spory zapas gałązek na ognisko  na zakończenie pleneru.

Jezierzyce to osiedle, które zostało włączone do Szczecina dopiero w roku 1972, wcześniej Jezierzyce należały do powiatu gryfińskiego. Nazwa pochodzi od słowa „jezioro” ze względu na obecność 3 stawów :Klasztornego, Cysterskiego  i trzeciego hodowlanego ale bez nazwy geograficznej. Przez stawy przepływa rzeka Płonia. Jezierzyce są otoczone Puszczami: Bukową i Goleniowską

Więcej…

PLENER "PŁYTKA GŁĘBIA OSTROŚCI"

Email Drukuj PDF

         JASNE BŁONIA, 22 LUTY 2013 „ ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA- ZDJĘCIA Z TRZEMA PLANAMI”

Zima daje się nam we znaki, ale przed nami kolejne ćwiczenia w plenerze. Udajemy się więc na Jasne Błonia by poćwiczyć robienie zdjęć biorąc pod uwagę rolę przesłony i głębię ostrości.

Szefowa przypomniała nam, że głębia ostrości jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na charakter zdjęć. Poprzez jej świadome stosowanie wraz z ustawioną odległością, można rozmyć poszczególne plany kadru, by sprawić, żeby wszystkie były widziane wyraźnie. I dalej. Ustawmy w obiektywie przesłonę o niskiej wartości, np. 2,8 – głębia ostrości zostanie znacznie spłycona, a więc obszar ostrzenia będzie miał niewielką głębokość, a rozmyciu ulegną partie obrazu znajdujące się zarówno przed, jak i za przedmiotem, na którym ustawiliśmy ostrość. Jeśli zastosujemy wysoką wartość przesłony, wówczas ostro zostaną odwzorowane obiekty zarówno przedniego, jak i tylnego planu.

Po takich informacjach każdy z nas obrał namiary na upatrzony obiekt i zaczęliśmy robić zdjęcia mając na uwadze to, że im większego doświadczenia nabędziemy w tej materii, tym przypuszczalnie będziemy potrafili przewidzieć wpływ zastosowania przesłony na efekt końcowy.

Mimo zimnego wiatru i innych przeciwności, ale ogrzewając się kawą  z wózka kawowego spędziliśmy pracowicie dwie godziny w terenie mając nadzieję na udane zdjęcia z trzema planami.

 

Strona 8 z 10