GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

Płoty w obiektywie GF16x24

Email Drukuj PDF

PŁOTY w obiektywie GRUPY FOTOGRAFICZNEJ 16x24 ze Szczecina.
        Płoty
- miasto w północno-zachodniej Polsce, powiatu gryfickiego po raz drugi były świadkiem jak GF 16x24 Szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 11 czerwca b.r. z aparatami podąża cichymi uliczkami miejscowości w poszukiwaniu ciekawych i ważnych obiektów do fotografowania. Nietrudno zgadnąć, że duże wrażenie zrobił na nas zabytkowy Stary Zamek z XIII wieku z murem obronnym, a w nim: Miejska Biblioteka Publiczna, odnowione komnaty , w których to odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod okiem instruktorów. Bibliotekarka, pani Bogumiła Sybidło opowiedziała nam jego historię i historię reprezentacyjnego Nowego Zamku, do którego kolejno skierowaliśmy nasze kroki. W Zamku z XVII wieku mieści się obecnie Sala Posiedzeń Rady Miasta i Gminy Płoty oraz Sala Ślubów. Od czasu do czasu odbywają się okolicznościowe imprezy jak studniówki, wesela itp.

Więcej…

Poczdamskie atrakcje

Email Drukuj PDF

               

 Ranek 2 czerwca . Grupa 30 osobowa lokuje się do autobusu. Przed nami Poczdam – miasto we wschodnich Niemczech, stolica Brandenburgii leżące nad rzeką Hawelą. Pilotka pani Ewa opowiada o historii miasta od VII wieku naszej ery, kiedy to osiedlili się tam Słowianie, że tubylcy - Hawelanie założyli gród Podstupin ( obecny Poczdam ), a XII wiek – to najazdy saksońskie, przejęcie terenów od Słowian i założenie Marchii Brandenburskiej, która należała wówczas do Cesarstwa Rzymskiego, a w zdobytym Poczdamie powstaje zamek. Do końca XVII wieku miasto ulegało różnym klęskom. Fryderyk Wilhelm I rozbudowuje pałac. Podczas II wojny światowej miasto było kilkakrotnie bombardowane. Dziś miasto ściąga rzesze turystów, którzy zafascynowani pięknym zabytkami miło spędzają czas. A co my zwiedziliśmy i gdzie byliśmy? - Sanssouci- kompleks parkowo- pałacowy Fryderyka II, wpisany obecnie na listę światowego dziedzictwa UNESCO ( park z fontannami,tarasami, winnicami i alejami oraz miejsce pochówku Fryderyka II ). 

Więcej…

JUWENALIA UTW - Świnoujście 2012

Email Drukuj PDF

         19 maja w sobotnie południe świnoujska muszla koncertowa w całości opanowana została przez słuchaczy UTW z całego województwa. Występom artystycznym przysłuchiwali się kuracjusze, turyści , koleżani i koledzy , którzy licznie przybyli, aby wspólnie uczestniczyć w zabawie.   Ponad 100 osób ubranych w kolorowe stroje zaprezentowało atrakcyjny program artystyczny. Były śpiewy chóralne, kabarety, zespoły taneczne, zespoły wokalne. Publiczność nie szczędziła braw.    Nasz zespół Fotosenior reprezentowała Wanda, Basia/ biała/, Basia z mężem Stasiem, Grażyna S., Romek, Małgosia i Wojtek. Ciekawym tematem  zdjęć są nie tylko popisy artystów, ale i morze, plaża, promenada w Świnoujściu. I jak to bywało na poprzednich plenerach nie omieszkaliśmy skosztować kuchni Kasyna ( obiadek ),kawiarni z pysznym ciachem, kawą, lodami i piwkiem z sokiem. A w powrotnej drodze dodała nam skrzydeł u ramion naleweczka Stasia i Basi.    Organizatorzy juwenalii spisali się na medal, zapewniając słońce, dobrą zabawę i frekwencję. Dziękujemy im za to naszymi zdjęciami.

 

                                                                                        

Plener nad brzegami Płoni...

Email Drukuj PDF

    

       W dniu 24 lutego o godzinie 11,oo na Basenie Górniczym skompletowała się grupka zainteresowana fotografowaniem rzeki Płoni w jej zimowo – przedwiosennej szacie. Na miejscu zbiórki stawiło się 9 osób z Zespołu, tudzież jedna zaprzyjaźniona ochotniczka – Iwona. Cała dziesiątka wysiadła na przystanku „Unikon” przed mostem nad Płonią, od którego z biegiem rzeki rozpoczęły się „łowy” na interesujęce obiekty do sfotografowania. Nie licząc atrakcyjnych zakoli rzecznych z resztkami przymarzniętego do brzegów lodu, wiszącego ponad lustrem wody, momentami mieniącej się   refleksami przebłyskującego słońca ( tak, tak -  słońca! ... mimo niekorzystnych prognoz), każdy znalazł coś ciekawego dla siebie: czy to  okazałe, spróchniałe pnie, huby drzewne, obiekty budowlane i pozamarzane malownicze rozlewiska, czy widoki szarego, omszałego i bezlistnego starodrzewu, z -  tu i ówdzie - przebłyskującym nurtem rzeczki. Relaksujący spacer przy 10 stopnich Celsjusza w ciszy lasu i poszumie Płoni, zauroczył wiele osób zaskoczonych urodą tego zakątka naszego regionu. Jeden z uczestników został zaszczycony przydzieloną mu do opieki  bosą laleczką, którą pieczołowicie chronił przed chłodem i opadnięciem majteczek.  Drugi natomiast – o największym ciężarze właściwym -  wyrządził pozostałym niezamierzoną „przykrość”. Otóż wszedł na kruchą pokrywę lodową  rozlewiska, aby zrobić zaplanowane zdjęcie rzeki. Nie podejrzewał zupełnie, że cała grupa pozostająca na stałym lądzie solidarnie, w ciszy i skupieniu, cierpliwie czeka - z aparatami w pełnej gotowości - na szansę uwiecznienia atrakcyjnej sceny kąpieli błotnej „ryzykanta”. Dopiero  schodząc z lodu na brzeg ze słowami :”wydaję atest na obciążenie lodu do 96 kilogramów”,  zauważył stojącą w ordynku całą zawiedzioną grupę z widocznym, niekłamanym rozczarowaniem na obliczach. Około 14,30 - pomimo doznanego zawodu - w pogodnych nastrojach zajęliśmy miejsca w autobusie jadącym do centrum Szczecina.

        

        

Kiermasz Stepnica

Email Drukuj PDF

   Współpraca zespołu FOTOSENIOR z władzami i mieszkańcami Stepnicy nabrała tempa. To w piękną , słoneczną niedziele 11 grudnia cały nasz zespół wraz z gośćmi Romką i Kaziem Janickim wjechał samochodami do Stepnicy , by fotografować zorganizowany przez władze gminne Kiermasz Bożonarodzeniowy dla mieszkańców miasteczka. Szkoła Podstawowa udostępniła bazę, która pozwoliła organizatorom wywiązać się z zamierzeń i zadań przedświątecznych. A było co podziwiać. Liczne stoiska o ciekawych dekoracjach z mnóstwem ozdób świątecznych, światełek, stroików, choinek, wyrobów cukierniczych, masarskich, garmażeryjnych, sztuki wyszywania krzyżykiem i wiele innych ciekawostek na zbliżające się święta. Twórcami a zarazem artystami tych że atrakcji byli mieszkańcy i uczniowie gmin. Wokół stoisk kręcili się pasjonaci świątecznego klimaty, nie zabrakło tych najstarszych i tych najmłodszych Stepniczan i oczywiście nas fotografujących podpatrzone, uchwycone ciekawe sytuacje, twarze, sylwetki, obiekty świąteczne. Dużą atrakcją zwiedzających i kupujących były występy zespołów dziecięcych i ludowych, wystawa obrazów techniką krzyżykowa i potrawy kulinarne objęte konkursem. Choć atmosfera była gorąca, to kto chciał, mógł jeszcze dodatkowo rozgrzać się czerwonym barszczykiem z uszkami, zjeść pysznego pierożka, a także spróbować wyśmienitych ciast, galaretek, zwijańców i innych dań ,które wcześniej oceniła Komisja, do której zaproszona została nasz szefowa Wandzia Hładoń wraz z  znanym nam już wójtem, (pana Andrzej Wyganowski ) i jego współpracownikami. Wszędzie, gdzie byliśmy i fotografowaliśmy towarzyszyło nam zainteresowanie i sympatia mieszkańców Stepnicy i za to im bardzo dziękujemy. Nasze aparaty były rozgrzane do czerwoności. Nikt, kto chciał być sfotografowany nie został pominięty .

 

Strona 9 z 10