GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Plenery

Plenery

Plener zimowy "Syrenie Stawy"

Email Drukuj PDF

PLENER ZIMOWY "SYRENIE STAWY"

W piątkowe przedpołudnie, 21 stycznia 2022r. siedem osób z GF16x24 spotkało się na przystanku tramwajowym Arkońska/Wojciechowskiego z zamiarem robienia zdjęć na terenie Syrenich Stawów w Centrum ochrony bioróżnorodności w Parku Leśnym Las Arkoński. Pogoda z początku nie była zbyt dobra do fotografowania. Było jesiennie, ponuro, spore zachmurzenie ale po krótkim czasie pogoda uległa zmianie. Niebo nabrało błękitu, wyjrzało słońce i zaczął padać śnieg. Zrobiło się pięknie, nie brakowało zimowych kadrów a nam dopisywał wyśmienity humor. Był to jeden z najradośniejszych plenerów.

Efekty pleneru będą zaprezentowane na naszej stronie internetowej.

 

Tekst: Barbara Brzezińska, zdjęcia Barbara Brzezińska, Bożena Żylińska i Marian Kowalski

 

Frontony kamienic

Email Drukuj PDF

,,FRONTONY KAMIENIC” w Szczecinie tematem pleneru grupy ,,GF16x24”

W dniu 8.10.2021r nasz grupa „GF16x24” spotkała się na plenerze. Miejsce spotkania to Plac Grunwaldzki. Po uzgodnieniu szczegółów rozeszliśmy się po ulicach Szczecina żeby znaleźć dobry kadr dla naszych zdjęć. Chodziliśmy więc po ulicach z podniesionymi głowami do góry.

Patrzyliśmy na zdobienia kamienic naszego miasta, mieliśmy nie tylko dobry kadr ale mogliśmy się przenieść w naszej wyobraźni w czasie do XVI, XIX lub innego wieku. Pogoda była piękna, więc zrobiliśmy /naszym zdaniem/ piękne zdjęcia. Po plenerze spotkaliśmy się w kawiarence na kawie.

Jak zawsze mieliśmy dużo tematów do rozmowy i podzielenia się wrażeniami /nie tylko z pleneru/.

Terenia jak zwykle tryskała humorem a Mirek, Bożenka i Basia mieli również dużo ciekawych

Informacji i dowcipów, natomiast Romek jak zwykle jako nasz nadworny dziennikarz robił nam zdjęcia

do kolaży i na naszą stronę internetową. Rozeszliśmy się do naszych domów, by na następnych

zajęciach w STUW oglądać nasze kadry.

Tekst Stanisława Sidorowicz, zdjęcia Mirosław Kachnowicz

Marina Centrum Żeglarskie

Email Drukuj PDF

 

Plener Marina w Centrum Żeglarskim


W dniu 9.10.2020r nasza grupa GF16x24 spotkała się na marinie w Centrum żeglarskim. Temat morski jest zawsze atrakcyjny w fotografii. Próbowaliśmy uchwycić piękno i grację jachtów. Pogoda była piękna, humory nam dopisywały, ale dziwnym zbiegiem okoliczności zgubiła nam się Bożenka. Oczywiście spotkaliśmy się razem ale na przystani żeglarskiej. Zrobiliśmy krótką przerwę na kawę i omówienie dalszych planów grupy. Ponownie wróciliśmy do fotografii, a nasz plener zamienił się w sesję ,, Foto-Model”, a naszymi modelami zostali: Bożenka, Czesiu i mikroskopijny grzybek. Świetnie się bawiliśmy. Co z tego wynikło? Być może pokażemy zdjęcia?

Tekst: Stanisława Sidorowicz, zdjęcia M.Kachnowicz

świąteczne iluminacje Szczecina 2019

Email Drukuj PDF

Świąteczne iluminacje Szczecina

17 stycznia 2020 r. w piątek, odbył się plener fotograficzny naszej grupy pod hasłem „Świąteczne iluminacje Szczecina”. Spotkaliśmy się /prawie wszyscy członkowie GF16x24/ na moście przy ulicy Wyszyńskiego i ustaliliśmy trasę przebiegu pleneru. Zaczęliśmy od Zamku Książąt Pomorskich. Tu obejrzeliśmy wystawę zdjęć grupy fotograficznej Foto Klubu Zamek. Wystawa pod wspólnym tytułem ”Kwadrat” zrobiła na nas duże wrażenie. Gdy zapalone zostały świąteczne świetlne ozdoby, nasze obiektywy poszły w ruch. Robiliśmy zdjęcia resztek tegorocznych iluminacji głównie w Alei Kwiatowej i Alei Fontann. Na podsumowanie pleneru umówiliśmy się o 17.30 w kawiarni „Na Kuncu Korytarza” w wieży więziennej Zamku, gdzie w miłej atmosferze przy rozgrzewającej herbatce i kawie zakończyliśmy plener z postanowieniem, że w przyszłym roku iluminacje będziemy fotografować bliżej świąt na początku stycznia.

oprac. Grażyna Stasiak, zdjęcia Barbara Brzezińska

Szczecin nocą

Email Drukuj PDF

SZCZECIN NOCĄ

Dnia 29.11.2019 roku odbył się zgodnie z wcześniejszym planem plener fotograficzny GF 16x24 zatytułowany „Szczecin nocą”. Pogoda tego dnia była na tyle nie zachęcająca do przebywania na wietrze i chłodzie, że tylko niewielka grupka najodważniejszych członków grupy spotkała się na Starym Mieście Szczecina.

Ośmiu śmiałków zaskoczyła pogoda i w oczekiwaniu na jej poprawę udali się do uroczej staromiejskiej restauracji „Ukraineczka”. Przy gorącej herbacie i integracyjnych rozmowach doczekali się lepszej pogody i już w bezdeszczowy wieczór udali się na Starówkę aby tam zrobić serię fotografii, obrazujących urodę Starego Miasta Szczecina i nabrzeża Odry od strony Łasztowni. Jak to się udało mogliśmy podziwiać na najbliższym spotkaniu grupy w siedzibie SUTW.

Prezentacja prac wszystkich uczestników pleneru fotograficznego /na dużym ekranie/ dowiodła, że nawet w relatywnie trudnych warunkach pogodowych można pokusić się o udane zdjęcia

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Barbara Brzezińska i Włodzimierz Szymański
.

Strona 2 z 10