GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wystawy

Wystawy

Wystawa w Szczecińskim Centrum Zdrowia

Email Drukuj PDF

Nasza kol. Ola Kulpa będąc pacjentką Przychodni przy ul. Boh. Warszawy (wejście od ul. Sikorskiego) zaproponowała Przełożonej pielęgniarek zaprezentowanie naszych zdjęć, aby ożywić puste ściany. Na umówione spotkanie przybyła Przełożona pielęgniarek  oraz jeszcze jedna osoba-Pani Doktor pracownik naukowy PUM reprezentującą inną przychodnię –Poradnię zdrowia psychicznego dla studentów na rogu ul. Boh. Warszawy i ul. Szwoleżerów. Pani dr. Agnieszka Nieradko obejrzała naszą wystawę ,, Barwy Jesieni ‘’na ZUT , była nią zachwycona i była pewna ,że podobne zdjęcia zainteresują pacjentów –studentów. Po spełnieniu naszych warunków: wykonanie zamocowań do zawieszenia ram ze zdjęciami w wyznaczonych miejscach oraz zakup 15 ram (8+6) przystąpiliśmy wraz ze Stasią  w pierwszej kolejności do zawieszenia 8 zdjęć z tematu ,,Kwiaty’’ w Przychodni dla studentów. Było to 14 września. Zamieściłem tam również krótką informację o naszej Grupie Fotograficznej GF 16x24. Wystawa zyskała uznanie personelu tej przychodni jak również wizytującą przychodnię Komisję z Sanepidy –jako czynnik terapeutyczny. W drugiej Przychodni –wejście od ul. Sikorskiego jest 6 naszych zdjęć z tematu ,,Zachodniopomorskie’’. Zawiesiliśmy je 21 października. Osobą opiekującą się tymi wystawami jest kol. Ola Kulpa.

Tekst: Marian Kowalski, zdjęcia Olga Kulpa

Kwiaty polne

Email Drukuj PDF

 

 

Wystawa "KWIATY POLNE"

Wernisaż wystawy o takim tytule, grupy fotograficznej GF16x24, odbył się 1 sierpnia 2022 roku w Holu Wschodnim Zamku Książąt Pomorskich. Dzięki Fotoklubowi Zamek, mieliśmy możliwość wystawić swoje zdjęcia w tak ekskluzywnym miejscu naszego miasta. Otwarcia wernisażu dokonali panowie: Andrzej Krupiński z Fotoklubu Zamek i Kierownik grupy GF16x24 Marian Kowalski. Głos zabrała również pani Bożena Żylińska – szczególnie zasłużona w powstaniu tej wystawy. Wernisaż zaszczycili swoją obecnością: członkowie Fotoklubu Zamek, pani Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku , członkowie zaprzyjaźnionych grup fotograficznych, rodziny, znajomi oraz mieszkańcy Szczecina.

Na wernisaż był zaproszony dziennikarz Radia Szczecin pan Andrzej Kutys, prowadzący audycję radiową o fotografii „Migawka”. Ze względu na wyjazd pana Andrzeja na urlop, audycja o wernisażu naszej wystawy została nagrana wcześniej, a transmisja audycji w radiu była w dniu 31.07.2022.

Link do odsłuchania audycji:

https://radioszczecin.pl/132,13680,31072022-zapraszamy-na-wystawe-i-na-144-plener-m

Dla Pań były przygotowane bukieciki kwiatów polnych, osobiście wykonane przez naszą koleżankę Bożenkę, co okazało się być miłym zaskoczeniem dla wszystkich. Kwiaty polne stały się również głównym elementem dekoracyjnym miejsca wystawowego. Wernisaż, to również miejsce na robienie zdjęć z rodzinami, np. widzimy na jednym zdjęciu Bożenkę z wnukami, a na innych grupki znajomych. Swobodny nastrój zapewnił gościom bufet, zaopatrzony w napoje i słodkości, przygotowany przez koleżanki z grupy GF16x24.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania wernisażu. Szczecinian zapraszam na zwiedzanie wystawy.

 

Fotoklub Zamek zamieścił na swojej stronie internetowej w rubryce aktualności:

Wernisaż wystawy „Kwiaty polne” – grupy fotograficznej GF 16 x24

https://fotoklub-zamek.pl/

 

Tekst: Grażyna Stasiak, zdjęcia Bożena Żylińska, Andrzej Krupiński i Krzysztof Lachowicz

Wystawa w Domu Kombatanta ul..Romera

Email Drukuj PDF

Wystawa w Domu Kombatanta przy ul .Romera

Tekst i zdjęcia Stanisława Sidorowicz

Nasza wystawa w Domu Kombatanta ul. Romera 21 Szczecin została zmieniona 23.06.2022r Obecnie tematem wystawy są ,,Kwiaty polne i woda”. Jak zawsze przy wymianie zdjęć spotykamy się z zainteresowaniem personelu jak też pensjonariuszy z Domu Kombatanta, którzy nie tylko z zainteresowaniem oglądają nasze zdjęcia, ale też są zainteresowani jak nasza Grupa GF16x24 działa. Jak i gdzie robimy zdjęcia, w jaki sposób je przygotowujemy na wystawę by tak ładnie wyglądały. Pani Helenka S. jest zawsze zainteresowana wymianą naszych zdjęć i chętnie nam pomaga w pracy, jest nam bardzo miło że możemy razem współpracować. Obecnie w Domu Kombatanta ul. Krucza 3 Szczecin także wymieniamy zdjęcia. Tematem wystawy jest ,,Malowane wodą” Spotykamy się z życzliwością Pani Wiktorii P. która z nami współpracuje i stwarza warunki do pracy przy wymianie. Również w mieszkańcach Domu Kombatanta wzbudzamy zainteresowanie naszymi zdjęciami. Praca w tak sprzyjających warunkach jakie stwarzają Pani Helenka i Pani Wiktoria, to przyjemność i daje dużo satysfakcji.

'Barwy jesieni" wystawa w Bibliotece ZUT

Email Drukuj PDF

"BARWY JESIENI" wystawa w Bibliotece ZUT

12 kwietnia 2022 kilka osób (Stasia, Basia, Bożenka, Marian i Roman) spotkało się w Bibliotece Głównej ZUT w celu przygotowania i oprawienia w ramy zdjęć do prezentacji ich w tutejszej Galerii.

Uzgodnionym jesienią tematem zdjęć były, wówczas aktualne, "Barwy jesieni". Pandemia opóźniła termin wystawy. Ostatecznie zdjęcia zostały powieszone w Galerii 13 kwietnia, czego dopilnowała koleżanka Bożena Żylińska. Tym razem nie było uroczystego wernisażu ale wystawa jest dostępna dla zwiedzających i prezentuje się bardzo pięknie.

 

Tekst: Barbara Brzezińska, zdjęcia Bożena Żylińska i Roman Majchrzycki

Podróże małe i duże

Email Drukuj PDF

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

 

Od 21 grudnia 2021 r. w Centrum Seniora można oglądać nową wystawę "Nasze podróże małe i duże". Prezentowanych jest tam dwadzieścia kilka zdjęć autorstwa członków GF16x24. Jest to nasza trzecia wystawa w tej placówce. Przygotowaniem tej ekspozycji zajęła się ekipa pod kierownictwem Stanisławy Sidorowicz.

Tym razem z powodów pandemicznych nie było oficjalnego wernisażu ale wystawa cieszy gości i stałych bywalców Centrum Seniora.

 

tekst: Barbara Brzezińska, zdjęcia Stanisława Sidorowicz i Marian Kowalski

 

Strona 1 z 8