GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wystawy

Wystawy

Dom Kombatanta w Szczecinie

Email Drukuj PDF

Kolejna wymiana zdjęć w Domu Kombatanta. Prezentujemy zdjęcia inspirowane wodą, światłem i ruchem. Mamy nadzieję, że zdjęcia będą się podobały, a oglądający znajdą coś dla siebie. Jako, że wiosna, tuż, tuż wkrótce wyruszymy na plener w poszukiwaniu pierwszych wiosennych kwiatków, które pokażemy na kolejnej wystawie.

Wystawa została zdjęta 16 kwietnia, tematem nowej są kwiaty, choć nie tylko wiosenne!

Jednostka Wojskowa w Podjuchach

Email Drukuj PDF

Wystawa zdjęć jednego autora. Barbara Brzezińska.  "Zwierzęta i owady"

Miło nam udostępniać żołnierzom zdjęcia kol. Basi Brzezińskiej w Klubie Jednostki Wojskowej w Podjuchach. Tematem wystawy są zwierzęta i owady.

Zapraszamy koleżanki i kolegów do prezentowania swoich prac w ramach "wystaw zdjęć jednego autora".

Ekspozycja została zastąpiona w sierpniu 2015r. zdjęciami z uroczystości w dniu  Święta Wojska Polskiego.

Oblicza zimy

Email Drukuj PDF

Biblioteka ZUT

Wystawa „Oblicza zimy”
11.02 - 04.03.2015r.

 

Przygotowania do wystawy „Oblicza zimy” rozpoczęliśmy po Nowym Roku. W pierwszej fazie przygotowań przeglądaliśmy zdjęcia zapisane na pendrive'ach. Szef zespołu Czesław Kramarz i kuratorka Bożena Żylińska przez kilka dni ciężko pracowali, aby dokonać wyboru najlepszych zdjęć. Wywoływaliśmy je indywidualnie, nadaliśmy tytuły, następnie wspólnie z grupą, podczas zajęć, przygotowaliśmy je do ekspozycji, naklejając na ciemne tło. Etykietki z tytułami zdjęć wydrukowane umieściliśmy przy każdym zdjęciu. Komisja inwentaryzacyjna dokonała dokładnego spisu tych zdjęć. W środę 4 lutego kilka osób pod czujnym okiem kuratorki umieściło te zdjęcia na wystawie. Profesjonalnie i z doświadczeniem, przy udziale całego zgranego zespołu, który w obliczu zadania, bardzo mobilizuje się do pracy, cel był osiągnięty. Zima cieszy oko wszystkich zwiedzających wystawę, temat ten szczególnie jest aktualny, kiedy tej najprawdziwszej za oknem nie uświadczysz.

Więcej…

Wystawa w ZUT 2014

Email Drukuj PDF

Wystawa „Kwiaty”

Biblioteka ZUT- kurator Bożena Żylinska

 

25.11.2014. - 11.02.2015.

 

Kiedy pogoda nas nie rozpieszcza i pierwszy mróz nam mocno dokucza, brak słońca i ciepła przywołuje chandrę, warto udać się na tę wystawę. Każde zdjęcie to swoiste dzieło sztuki, dzieło natury i człowieka, który zauważył i na fotografii utrwalił jej wspaniałość. Wystawa zachwyci nas pięknem kwiatów niezwykle barwnych i różnorodnych, wzbudzi podziw dla człowieka, który umiejętnie utrwalił to piękno. Ze zdjęć emanuje energia lata, ciepło słońca, cieszy feeria kształtów i kolorów, delikatność kropelek rosy i letniego deszczu, na niektórych barwnych płatkach widok zapracowanych pszczółek.

Więcej…

Dom Kombatanta w Szczecinie

Email Drukuj PDF

Od dnia 9 października 2014 r. do marca 2015r. prezentowane były prace: Barbary Brzezińskiej, Wandy Hładoń, Krystyny Jurkowskiej, Olgi Kulpy, Barbary Olszewskiej, Grażyny Stasiak, i Bożeny Żylińskiej. Tym razem zdjęcia zdobiące ściany hallu w Domu Kombatanta to Krajobrazy Świata - plon podróży autorek po kraju i po świecie. . Mamy nadzieję, że zdjęcia będą cieszyły oczy pensjonariuszy.

Strona 4 z 8