GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wystawy

Wystawy

Wystawa "Nasze podróże małe i duże"

Email Drukuj PDF

. Wystawa: "Nasze podróże małe i duże"

Dnia 27 lutego 2019r. w gmachu Biblioteki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul.Ku Słońcu w Szczecinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej naszej grupy GF 16x24.

Temat wystawy to:” Nasze podróże małe i duże”. Prace zostały wybrane spośród różnych zdjęć członków Grupy drogą głosowania. Po starannej obróbce, wydruku przez zawodową pracownię fotograficzną oraz oprawieniem w stosowne ramki zostały kilka dni wcześniej zawieszone na ścianach biblioteki. Nieco wcześniej, w dniu wernisażu zebrała się grupka chętnych do przygotowania poczęstunku czyli słodyczy i napojów podane w  elegancki sposób.

Punktualnie o godz.18.00, kierownik naszej grupy Mirosław Kachnowicz wraz z Bożeną Żylińską i Romą Kotkowską wespół z  Dyrektorkami Biblioteki ZUT Paniami mgr inż. Anną Grytą i mgr Anną Grzelak-Rozenberg oraz kustoszem Panią mgr Agnieszką Bajdą zaingerowali otwarcie wernisażu.

Były serdeczne słowa powitania skierowane do licznie zgromadzonych sympatyków, znajomych i członków rodzin. Gorące podziękowania dla Pań z Dyrekcji Biblioteki ZUT oraz wszystkich, którzy wnieśli wkład w organizację wystawy. Gratulujemy wszystkim autorom prac. Przedstawicielki Dyrekcji Biblioteki ZUT także podziękowały za dotychczasową dobrą współpracę i zapraszały do dalszej w przyszłości. Były okolicznościowe róże, wspólne zwiedzanie wystawy złożonej z 38 prac członków naszej grupy

Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze i dyskusjach przy oglądaniu prezentowanych prac

Tekst opracowała Jola Catewicz, zdjęcia Roman Majchrzycki i Marian Kowalski..

Wystawy w JW w Podjuchach

Email Drukuj PDF

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE – grudzień 2018


Piękne zdjęcia Szopek Bożonarodzeniowych Grupy GF16x24 rozjaśniły i uświetniły wigilię opłatkową w Jednostce Wojskowej 2901 w Podjuchach. Na zaproszenie dowódcy Jednostki na wigilię przybyli zaproszeni włodarze miasta , przedstawiciele zaprzyjaźnionych burmistrzów gmin, policji, straży pożarnej, księża, rodziny poszkodowanych na misjach. Opłatkiem dzielili się żołnierze jednostki, oficerowie, podoficerowie, pracownicy RON.

Dziękuję moim koleżankom i kolegom za to, że mogłam ich zdjęcia pokazać w tak radosnej imprezie świątecznej.

STYCZEŃ 2019

Zima kalendarzowa w Szczecinie, to szarobury krajobraz, deszcze, wiatry. Ten smutny widok wybieliły klub w JW2901 w Podjuchach zdjęcia Grupy GF16x24. Na zdjęciach możemy zobaczyć mróz, śnieg, radość dziecięcą. Nie trzeba wiele a ile przyjemności z zimy fotograficznej.

 

Tekst i zdjęcia: Grażyna STASIAK

 

Wernisaż wystawy "Martwa Natura"

Email Drukuj PDF


Wernisaż w Szpitalu Onkologicznym

Otwarcie naszej wystawy fotograficznej "Martwa Natura" nastąpiło we wtorek 23.10.2018r.  wraz z wernisażem malarstwa Janiny Brzezińskiej, co miało miejsce w budynku administracyjnym Szpitala Onkologicznego. Koleżanka Roma, w obecności zgromadzonych osób, przedstawiła nasze starania i pracę dla stworzenia kolejnej wystawy fotograficznej i szczególną rolę stymulującą te prace jaką odegrała koleżanka Bożena.

Po oglądaniu malarstwa pani Janiny  Brzezińskiej  i skromnym poczęstunku grupa osób udała się do sąsiedniego budynku szpitala, gdzie podziwiano nasze prace fotograficzne.

 


Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Roman Majchrzycki i Mirosław Kachnowicz

Wystawa "Martwa Natura"

Email Drukuj PDF

Wernisaż Wystawy zdjęć "Martwa Natura"
27 marca 2018 roku w Biblotece Głównej ZUT
odbył się wernisaż 40 zdjęć fotograficznych naszych koleżanek i kolegów, których tematem stała się martwa natura. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Anna Grzelak- Rozenberg ,która w kilku miłych słowach opowiedziała o  działalności fotograficznej naszej grupy i udziale w wystawianiu zdjęć na terenie biblioteki. Następnie zabrał głos kierownik grupy Pan Mirosław Kachnowicz. Nawiązał do tematyki wystawy podkreślając metody podchodzenia do tematu martwej natury przez każdego z nas. Wywołaniem zdjęć zajął się Pan Marek Prościak.Jak zwykle na wernisażu pojawili się znakomici fotograficy naszego miasta,  oraz zaproszone rodziny , znajomi i czytelnicy biblioteki. Pięknie i profesjonalnie zawieszone i zrobione zdjęcia przez nasze koleżanki i kolegów robiły wrażenie i były obiektem oglądania, komentowania i oceniania ich przez zwiedzających.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki za umożliwienie wystawienia zdjęć, wszystkim tym, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na wernisaż, kierownictwu grupy, koleżankom i kolegom, którzy brali udział w zawieszaniu zdjęć i przygotowywaniu słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy do zwiedzania galerii zdjęć „Martwa natura”  w kwietniu 2018 roku

Tekst: Grażyna Stasiak, zdjęcia Krystyna Jurkowska,Grażyna Stasiak i Mirosław Kachnowicz

 

 

Barwa, linia, kształt

Email Drukuj PDF

 

Wystawa Grupy GF16x24 nt.” Barwa, linia, kształt”.

Pierwsza w tym roku wystawa zdjęć w klubie Jednostki Wojskowej naszych koleżanek i kolegów okazała się miłą ciekawostką,z punktu widzenia widza, bo czy warto fotografować samego liścia, linie, odblask, wodę, światło, kamień, czy kawałek muru? Okazało się, że te elementy na zdjęciach mogą być tematem wystawy fotograficznej i to ciekawej.

Opracowanie i zdjęcia Grażyna Stasiak

Strona 2 z 8