GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Wigilia 2019

Email Drukuj PDF

WIGILIA GF16x24

 

13 grudnia 29019r. członkowie naszej grupy fotograficznej przybyli do siedziby SUTW na przedświąteczne spotkanie. W tradycyjnej już Wigilii GF16x24 udział wzięli prawie wszyscy członkowie grupy. Każdy miał swój wkład w zastawienie stołu. W efekcie nasz świąteczny stół wyglądał imponująco. Był pięknie udekorowany stroikami, świeczkami, serwetkami a kolorowe potrawy na białym obrusie zachęcały do konsumpcji. Wszystko było pyszne. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z rogalikami z nadzieniem grzybowym, ryby w galarecie, śledzi w różnych smakach, sałatek a także ciast: pierników, makowca i innych słodkości.

Kierownik Grupy, Marian powitał licznie przybyłych i złożył wszystkim życzenia świąteczne. Dzieląc się opłatkiem życzyliśmy sobie radosnych i zdrowych Świąt i szczęśliwego Nowego 2020 Roku.

Po odśpiewaniu najpiękniejszych polskich kolęd, zaspokojeniu pierwszego głodu i pragnienia, tradycyjnie odbyła się zabawa fantowa, świetnie i w rozrywkowym tonie prowadzona przez kolegę Mirosława. Rywalizacja o zdobycie upatrzonej rzeczy wywoływała dużo śmiechu. Przyniesione przedmioty, zbędne w naszych domach, pozyskiwały nowych właścicieli a wszyscy przy tym doskonale się bawili.

Impreza trwała od 10.00 do 15.00 i jeszcze bardziej zintegrowała ze sobą członków naszej grupy.

 

Tekst: Barbara Brzezińska, zdjęcia Barbara Brzezińska, Roman Majchrzycki i Włodzimierz Szymański

Wakacyjne spotkanie u Catewiczów

Email Drukuj PDF

Wakacyjne spotkanie GF16x24

Wakacyjne spotkania Grupy GF16x24 to już kilkuletnia tradycja. Zwykle spotykamy się w ogrodzie kawiarni przy Teatrze Letnim w Parku Kasprowicza. Tym razem, 6 sierpnia, spotkaliśmy się w pięknym, przydomowym ogrodzie Joli i jej męża. Dzień był słoneczny, lekki wiaterek i my wszyscy w kolorowym, pachnącym kwiatami ogrodzie. Jak sobie przypomnę ten nastrój, rozmowy i spacer po ogrodzie, to myśli nasuwają się same – warto spędzać czas w miłym towarzystwie na wesoło, na luzie wśród przyrody. Jolu życzymy Ci dużo zdrowia i dziękujemy Tobie i Twojemu mężowi za gościnę, za słodkości, nalewki i inne specjały a wszystkim nam dobrego zdrowia, humoru i udanych zdjęć wakacyjnych.

Opr. Grażyna Stasiak, zdjęcia Barbara Brzezińska, Jola Catewicz, Grażyna Stasiak i Marian Kowalski

Rejs statkiem

Email Drukuj PDF

REJS STATKIEM "KAPITAN COOK"

 

Dnia 12 czerwca 2019 r odbył się Rejs po Odrze dla członków SUTW.

Również członkowie naszej grupy fotograficznej wzięli w nim udział w liczbie 10 osób.

O godz.12.00 statek białej floty "Kapitan Cook" zabrał komplet 150 pasażerów na swój pokład i ruszył w rejs po Odrze i Jeziorze Dąbskim.

Nasza GF 16x24 ulokowała się na górnym, zadaszonym pokładzie. Pogoda była wyśmienita na taką wycieczkę. Słoneczna i z lekkim wiaterkiem.

Sprzyjała robieniu licznych ujęć fotograficznych Wałów Chrobrego, portu z elewatorem Ewa, mijanej stoczni remontowej i innych ulokowanych wzdłuż Odry zakładów pracy.

Z Odry wpłynęliśmy do rzeki Świętej a potem na Jezioro Dąbskie do siedliska kormoranów.  W drodze powrotnej oglądaliśmy wrak statku o betonowym kadłubie.

Na całej trasie było mnóstwo okazji do podziwiania pięknej przyrody z bujną roślinnością i ptactwem wodnym. Oczywiście stwarzało to możliwość uwieczniania tych cudów natury za pomocą  aparatów fotograficznych.

Załoga statku postarała się by umilić nam czas obecnością dwuosobowego zespołu muzycznego, który przebojami dla seniorów zachęcał do tańca w klimatyzowanym salonie pod pokładem górnym.

Po tanecznych zmaganiach był poczęstunek grillowaną kiełbaską z pieczywem. Na miejscu, na statku można było także kupić gorące i zimne napoje.

Krążąc po statku można było spotkać wiele znajomych osób z innych grup zainteresowań naszego uniwersytetu. Umożliwiało to pogłębienie integracji między nami poprzez rozmowy towarzyskie, wymianę planów i doświadczeń. To była udana inicjatywa naszego SUTW. Po trzech godzinach rejsu "Kapitan COOK" przybił do nabrzeża pod Wałami Chrobrego z żalem

opuściliśmy statek.

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Jadwiga Konkol, Roman Majchrzycki i Marian Kowalski

Piknik pasji pod platanami 2019

Email Drukuj PDF

POD  PLATANAMI

 

Dnia 19 maja 2019 r odbył się w Szczecinie Piknik Pasji pod Platanami w ramach Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych.

W Ogrodzie Twórców usytuowanym przy ulicy Ogińskiego znalazł się pawilon nr 49, w którym nasza grupa GF16x24 zaprezentowała 14 prac fotograficznych.

Na 12 sztalugach i  na granicznych stolikach pawilonu usytuowano prace obrazujące martwą naturę oraz prace z tematu malowane wodą.

Całością prac logistycznych zajęli się koledzy Marian K. i Roman.M.

Od godz. 10.00 do 18.00 co dwie godziny dyżur w pawilonie sprawowały kolejne pary osób:

Ola i Czesław, Jadzia i Bożena, Jola i Teresa, Roman i Marian. Nad przebiegiem dyżurów czuwał nasz szef - Mirosław K.

Szczecinianie wykorzystali słoneczną aurę i tłumnie przybywali na Jasne Błonia by spacerując  w platanowych alejach podziwiać liczne pawilony z twórczością artystyczną i nie tylko.

Podziwiano tematykę i jakość zdjęć. Pytano o ceny, o możliwość robienia podobnych prac.Nasza wystawa fotografii cieszyła się z dużym zainteresowaniem.

Zebraliśmy mnóstwo komplementów i utwierdziliśmy się w celowości urządzania podobnych imprez, które dają nam satysfakcję i pozwalają podziwiać prace

innych zespołów artystycznych zrzeszonych w Uniwersytecie Trzeciego Wieku i innych organizacjach pozarządowych.

 

Opracowanie: Jolanta Catewicz, zdjęcia Czesław Bogoń i Jolanta Catewicz

Ognisko SUTW

Email Drukuj PDF

Ognisko SUTW

W dniu 22 maja 2019 r. Zarząd SUTW zorganizował dla swoich członków ognisko integracyjne na Polanie Sportowej.

Zbiórkę wyznaczono na końcowym przystanku tramwajowym na Głębokim, skąd wyruszyliśmy na miejsce spotkania.

Warunki pogodowe nie bardzo zachęcały do wyjścia z domu, gdyż poranek przywitał nas deszczem. Niebo zasnute chmurami i niezbyt wysoka temperatura nie odstraszyły nas i na polanie spotkało się wiele osób. Na uczestników czekało rozpalone ognisko, kiełbasa, pączki, napoje i inne słodkości.

Wszystkich przybyłych przywitała Pani Prezes Stowarzyszenia - Magdalena Richter.

Nasza grupa GF16x24 liczyła 8 osób. Mając na uwadze warunki pogodowe uczestnicy podzielili się na podgrupy, szukając miejsc zadaszonych. Aby umilić nam czas Czesław Bogoń zadbał o muzykę taneczną. Do roztańczonej naszej grupy dołączyli inni uczestnicy spotkania.

Nikt z nas nie żałował, że zdecydował się na udział w spotkaniu integracyjnym. Zrobiło się ciepło, przyjemnie, a wspaniała oprawa muzyczna, nad która czuwał Czesiu, zapewniła wspaniałą zabawę.

Było warto – opuszczaliśmy Polanę jedni z ostatnich.

Tekst: Janina Pasieka, zdjęcia Barbara Brzezińska, Czesław Bogoń i Roman Majchrzycki

Strona 1 z 5