GF 16x24

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

II Tydzień Inicjatyw Senioralnych

Email Drukuj PDF

 

Impreza ,, II Tydzień Inicjatyw Senioralnych’’ organizowana na zlecenie Urzędu Miasta przez Centrum Seniora w Szczecinie rozpoczęła się 22.08.2022 barwnym korowodem senioralnym (kolorowe kapelusze) z finałem na Jasnych Błoniach. Tam też odbyły Targi Senioralne, w których nasz SUTW brał również udział .

Prezes Magda zaprosiła naszą Grupę Fotograficzną GF16x24 oraz Foto-Video i Zespół Rękodzieła do reprezentowania naszego Uniwersytetu. Do dyspozycji mieliśmy tylko jeden namiot, ale jakość urządziliśmy się. Wybraliśmy do wystawienia 8 zdjęć (na 4 stelażach) z tematu ,,Podróże małe i duże’’, jako że ten temat kojarzy nam się z wakacjami , a one właśnie jeszcze były .Wybrane zdjęcia z żywymi kolorami i z pewną egzotyką przyciągały uwagę innych seniorów oraz osoby spacerujące po tej alejce .Nasze stanowisko znajdowało się w pobliżu sceny, na której prezentowali się artyści seniorzy. Dyżurowaliśmy przy naszej prezentacji po jednej godzinie, odwiedzały nas koleżanki z naszej GF i mieliśmy dodatkowe spotkanie wakacyjne. Pogoda była zmienna ,zdarzały się silne podmuchy wiatru a nawet drobny deszcz. Przydał by się większy namiot. Mimo tych niedogodności-uważam , że impreza i nasza prezentacja była udana.

Tekst: Marian Kowalski, zdjęcia Mirosław Kachnowicz i Marian Kowalski

Zakończenie roku akademickiego 2021/2022

Email Drukuj PDF
Zakończenie roku akademickiego 2021/2022

Spotkanie na zakończenie roku akademickiego zorganizowała Janeczka na swojej działce
 na Czarnej Łące, było super. Dopisała piękna pogoda oraz otoczenie na działce kwitły clematisy,
 maki, piwonie oraz ozdobne czosnki. Humory uczestnikom w tym otoczeniu przy grillu
 również dopisały.
Cieszyliśmy się ze spotkania z Czesiem Kramarzem i jego małżonką, jak również z
Ulą Mirka i Anią Stróżyńską.
Gospodyni spotkania stanęła na wysokości zadania, Super jedzenie, że nie wspomnę
o ogóreczkach małosolnych i innych „smakowitościach”, Nikt nie miał niestrawności. Bo
spożywaliśmy płyny' które pozwalały na dobre trawienie. Trochę wspomnień, kawały
i śpiewy umilały nam czas zabawy.
Dziękujemy Janeczce jak i pozostałym uczestnikom za przygotowanie spotykania.
Będziemy wspominać przez całe wakacje. 
Tekst: Teresa Szewczyk, zdjęcia Marian Kowalski i Mirosław Kachnowicz             

 

WIELKANOC 2022

Email Drukuj PDF

WIELKANOC 2022

Członkowie grupy GF16x24, jak co roku, spotkali się w piątek 8 kwietnia na przyjęciu Wielkanocnym. Tradycji stało się zadość. Było na bogato. Na stole przykrytym białym obrusem pojawiły się dekoracje: koszyczki wypełnione pisankami, żonkile, gałązki bukszpanu, kolorowe świeczki, serwetki z motywami świątecznymi. Obfitość stołu zachęcała do degustacji.

Były jajka, sałatki, ciasta, owoce, napoje. Miłą tradycją były życzenia i dzielenie się jajkiem. Nie zabrakło również rozrywki w postaci loterii fantowej. Śmiechu było co niemiara.

Atmosfera była wspaniała.

Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za wkład i wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystego przedświątecznego spotkania.

 

Tekst: Grażyna Stasiak, zdjęcia Barbara Brzezińska, Roman Majchrzycki i Mirosław Kachnowicz

Wigilia 2021

Email Drukuj PDF

Wigilia 2021 roku

Na spotkaniu pażdziernikowym 2021 roku długo dyskutowaliśmy na temat Wigilii uwzględniając obawy zakażeń Cowid-19 , doszliśmy do wniosku, przestrzegając zasad bezpieczeństwa możemy Wigilię  zorganizować.

Na spotkani wigilijne przybyłem jako jeden z pierwszych, byłem strasznie zaskoczony obecnością koleżanki Teresy w masce przygotowywała stół świąteczny. Na stole była choinka, świece ozdobne, gałązki jodły kaukaskiej , bombki świąteczne i piękne obrusy. Po przybyciu wszystkich członków grupy na stole pojawiły się dania wigilijne: barszcz, uszka , śledzie, ryba , sałatki, ciasta kawa i herbata. Składaliśmy sobie życzenia świąteczne na odległość  życząc zdrowia, spokoju i szczęśliwego Nowego Roku 2022. Otrzymaliśmy życzenia od osób nie obecnych na spotkaniu. W przerwie Stasia przygotowała prezentację  dotyczącą  Joli Catewicz, była z nami przez wiele lat, szanowaliśmy i lubiliśmy ją i bardzo nam jej brakuje, odeszła w tym roku, wielka strata dla nas. Dyskusje i wspomnienia trwały kilka godzin. Na zakończenie  uzgodniliśmy termin przyszłego spotkania będzie to styczeń 2022 roku.

Tekst i zdjęcia Mirosław Kachnowicz

.

Wymiana zdjęć w DPS

Email Drukuj PDF


Wymiana zdjęć w Domach Kombatanta na ul. Kruczej i Romera

Po długim okresie oczekiwania na normalne funkcjonowanie SUTW mogliśmy skontaktować się z DOMAMI KOMBATANTA z ul. Kruczej i Romera żeby wymienić naszą wystawę zdjęć. Zdjęcia naszej GRUPY FOTOGRAFICZNEJ ,,GF16x24: zostały wymienione w dn.6.10.2021r a temat który zaproponowaliśmy to ,,MARTWA NATURA”. W Domu Kombatanta przy ul. Kruczej współpracujemy z panią Izą K. i z panią Madzią Sz. natomiast w Domu Kombatanta na ul. Romera z panią Helenką S. Panie bardzo chętnie pomagają nam przy wymianie zdjęć i spotykamy się z dużą życzliwością ze strony współpracujących z nami pań i pensjonariuszy którzy z zaciekawieniem oglądają nasze zdjęcia i nie szczędzą nam komplementów. Autorami zdjęć w Domu Kombatanta na ul. Kruczej są: Teresa Szewczyk, Krystyna Jurkowska, Roma Kotkowska, Mirosław Kachnowicz, Janina Pasieka. Natomiast w Domu Kombatanta na ul. Romera autorami zdjęć są: Bożena Żylińska, Mirosław Kachnowicz, Krystyna Jurkowska, Roman Majchrzycki, Tatiana Kowalik, Jadwiga Konkol, Marian Kowalski, Barbara Brzezińska.

Tekst i zdjęcia Stanisława Sidorowicz

Strona 1 z 6