GF 16x24

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Zakończenie roku akademickiego 2021/2022

Email Drukuj PDF
Zakończenie roku akademickiego 2021/2022

Spotkanie na zakończenie roku akademickiego zorganizowała Janeczka na swojej działce
 na Czarnej Łące, było super. Dopisała piękna pogoda oraz otoczenie na działce kwitły clematisy,
 maki, piwonie oraz ozdobne czosnki. Humory uczestnikom w tym otoczeniu przy grillu
 również dopisały.
Cieszyliśmy się ze spotkania z Czesiem Kramarzem i jego małżonką, jak również z
Ulą Mirka i Anią Stróżyńską.
Gospodyni spotkania stanęła na wysokości zadania, Super jedzenie, że nie wspomnę
o ogóreczkach małosolnych i innych „smakowitościach”, Nikt nie miał niestrawności. Bo
spożywaliśmy płyny' które pozwalały na dobre trawienie. Trochę wspomnień, kawały
i śpiewy umilały nam czas zabawy.
Dziękujemy Janeczce jak i pozostałym uczestnikom za przygotowanie spotykania.
Będziemy wspominać przez całe wakacje. 
Tekst: Teresa Szewczyk, zdjęcia Marian Kowalski i Mirosław Kachnowicz             

 

WIELKANOC 2022

Email Drukuj PDF

WIELKANOC 2022

Członkowie grupy GF16x24, jak co roku, spotkali się w piątek 8 kwietnia na przyjęciu Wielkanocnym. Tradycji stało się zadość. Było na bogato. Na stole przykrytym białym obrusem pojawiły się dekoracje: koszyczki wypełnione pisankami, żonkile, gałązki bukszpanu, kolorowe świeczki, serwetki z motywami świątecznymi. Obfitość stołu zachęcała do degustacji.

Były jajka, sałatki, ciasta, owoce, napoje. Miłą tradycją były życzenia i dzielenie się jajkiem. Nie zabrakło również rozrywki w postaci loterii fantowej. Śmiechu było co niemiara.

Atmosfera była wspaniała.

Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za wkład i wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystego przedświątecznego spotkania.

 

Tekst: Grażyna Stasiak, zdjęcia Barbara Brzezińska, Roman Majchrzycki i Mirosław Kachnowicz

Wigilia 2021

Email Drukuj PDF

Wigilia 2021 roku

Na spotkaniu pażdziernikowym 2021 roku długo dyskutowaliśmy na temat Wigilii uwzględniając obawy zakażeń Cowid-19 , doszliśmy do wniosku, przestrzegając zasad bezpieczeństwa możemy Wigilię  zorganizować.

Na spotkani wigilijne przybyłem jako jeden z pierwszych, byłem strasznie zaskoczony obecnością koleżanki Teresy w masce przygotowywała stół świąteczny. Na stole była choinka, świece ozdobne, gałązki jodły kaukaskiej , bombki świąteczne i piękne obrusy. Po przybyciu wszystkich członków grupy na stole pojawiły się dania wigilijne: barszcz, uszka , śledzie, ryba , sałatki, ciasta kawa i herbata. Składaliśmy sobie życzenia świąteczne na odległość  życząc zdrowia, spokoju i szczęśliwego Nowego Roku 2022. Otrzymaliśmy życzenia od osób nie obecnych na spotkaniu. W przerwie Stasia przygotowała prezentację  dotyczącą  Joli Catewicz, była z nami przez wiele lat, szanowaliśmy i lubiliśmy ją i bardzo nam jej brakuje, odeszła w tym roku, wielka strata dla nas. Dyskusje i wspomnienia trwały kilka godzin. Na zakończenie  uzgodniliśmy termin przyszłego spotkania będzie to styczeń 2022 roku.

Tekst i zdjęcia Mirosław Kachnowicz

.

Wymiana zdjęć w DPS

Email Drukuj PDF


Wymiana zdjęć w Domach Kombatanta na ul. Kruczej i Romera

Po długim okresie oczekiwania na normalne funkcjonowanie SUTW mogliśmy skontaktować się z DOMAMI KOMBATANTA z ul. Kruczej i Romera żeby wymienić naszą wystawę zdjęć. Zdjęcia naszej GRUPY FOTOGRAFICZNEJ ,,GF16x24: zostały wymienione w dn.6.10.2021r a temat który zaproponowaliśmy to ,,MARTWA NATURA”. W Domu Kombatanta przy ul. Kruczej współpracujemy z panią Izą K. i z panią Madzią Sz. natomiast w Domu Kombatanta na ul. Romera z panią Helenką S. Panie bardzo chętnie pomagają nam przy wymianie zdjęć i spotykamy się z dużą życzliwością ze strony współpracujących z nami pań i pensjonariuszy którzy z zaciekawieniem oglądają nasze zdjęcia i nie szczędzą nam komplementów. Autorami zdjęć w Domu Kombatanta na ul. Kruczej są: Teresa Szewczyk, Krystyna Jurkowska, Roma Kotkowska, Mirosław Kachnowicz, Janina Pasieka. Natomiast w Domu Kombatanta na ul. Romera autorami zdjęć są: Bożena Żylińska, Mirosław Kachnowicz, Krystyna Jurkowska, Roman Majchrzycki, Tatiana Kowalik, Jadwiga Konkol, Marian Kowalski, Barbara Brzezińska.

Tekst i zdjęcia Stanisława Sidorowicz

Wigilia 2019

Email Drukuj PDF

WIGILIA GF16x24

 

13 grudnia 29019r. członkowie naszej grupy fotograficznej przybyli do siedziby SUTW na przedświąteczne spotkanie. W tradycyjnej już Wigilii GF16x24 udział wzięli prawie wszyscy członkowie grupy. Każdy miał swój wkład w zastawienie stołu. W efekcie nasz świąteczny stół wyglądał imponująco. Był pięknie udekorowany stroikami, świeczkami, serwetkami a kolorowe potrawy na białym obrusie zachęcały do konsumpcji. Wszystko było pyszne. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z rogalikami z nadzieniem grzybowym, ryby w galarecie, śledzi w różnych smakach, sałatek a także ciast: pierników, makowca i innych słodkości.

Kierownik Grupy, Marian powitał licznie przybyłych i złożył wszystkim życzenia świąteczne. Dzieląc się opłatkiem życzyliśmy sobie radosnych i zdrowych Świąt i szczęśliwego Nowego 2020 Roku.

Po odśpiewaniu najpiękniejszych polskich kolęd, zaspokojeniu pierwszego głodu i pragnienia, tradycyjnie odbyła się zabawa fantowa, świetnie i w rozrywkowym tonie prowadzona przez kolegę Mirosława. Rywalizacja o zdobycie upatrzonej rzeczy wywoływała dużo śmiechu. Przyniesione przedmioty, zbędne w naszych domach, pozyskiwały nowych właścicieli a wszyscy przy tym doskonale się bawili.

Impreza trwała od 10.00 do 15.00 i jeszcze bardziej zintegrowała ze sobą członków naszej grupy.

 

Tekst: Barbara Brzezińska, zdjęcia Barbara Brzezińska, Roman Majchrzycki i Włodzimierz Szymański

Strona 1 z 6