GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Wigilia 2017

Email Drukuj PDF


GRUDZIEŃ 2017– Opłatek Bożonarodzeniowy

Grudzień, czas spotkań, wysyłania kartek świątecznych, dzielenia się opłatkiem. Nasza grupa jak co roku spotkała się na wieczerzy wigilijnej. Było odświętnie, a w powietrzu unosiły się zapachy pysznych potraw przygotowanych przez nasze koleżanki i kolegów. Stół pachniał stroikami, sałatkami, pierogami, bakaliami i ciastami. A wszystko pyszne i smaczne. I tradycyjnie już, główny punkt programu – licytacja. Było wesoło, zabawnie, a uzyskane pieniążki zasiliły naszą kasę.

Życzenia zdrowia, szczęścia, interesujących zdjęć i spełnienia marzeń dla każdego z Nas przesyła kierownictwo: Bożenka / niech szybko wraca do zdrowia/, Basia, Romka i Mirek.

Tekst Grażyna Stasiak, zdjęcia Marian Kowalski i Roman Majchrzycki

 

 

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Email Drukuj PDF

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

4 października 2017 roku o godzinie 16.00 na Uniwersytecie Szczecińskim Wydziału Humanistycznego odbyła się inauguracja roku akademickiego  Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Otwarcia dokonała Pani Prezes,  która powitała zaproszonych gości i członków Uniwersytetu.

Wystąpienie Chóru Kanon z pieśnią Gaudeamus Igitur dało początek dalszej części programu inauguracji. Kolejno więc  zabrał głos Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, prof. dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon z wykładem pt „ Polskie pieśni patriotyczne”. Miłym akcentem tej uroczystości było wręczenie dyplomu honorowego członka STUW Pani Weronice Ryba. Wystąpienie Chóru KANON z pieśnią Gaude Mater Polonia zakończyło uroczyste spotkanie.

A co ciekawego w tym roku dzieje się i będzie się działo w naszej grupie GF 16x24 ? Otóż:

- Niezastąpioną Prezes  Bożenkę, zastępuje Mirek Kachnowicz /wspaniały kolega /

- Romka i Basia to tandem, który doradza, analizuje, organizuje, przypomina, planuje, czyli co by tu zrobić jeszcze! - Jest nas 16 super fotoamatorów rwących się do doskonalenia wiedzy fotograficznej.

- Zajęcia mają się odbywać we wtorki i piątki.

- Przekazywaniem wiedzy dzielą się koleżanki i koledzy, którzy dużo wiedzą o fotografii.

- Program na ten rok jest ambitny i ciekawy, bo sami go zaproponowaliśmy. - Na początek przygotowujemy się do wystaw nt: FOTOGRAFIA ULICY  i  MARTWA NATURA.

A więc miłe koleżanki i koledzy DO ROBOTY. Wszystkiego najlepszego!

Tekst: Grażyna Stasiak

 

spotkanie z grupą fotograficzną z Leszna

Email Drukuj PDF

 

 

SPOTKANIE Z GRUPĄ FOTOGRAFICZNĄ Z LESZNA

4 sierpnia 2017r. w przeddzień otwarcia The Tall Ships Races 2017, kilka osób z naszej grupy spotkało się na Wałach Chrobrego z liczną Grupą Fotograficzną z UTW w Lesznie. W ogródku piwnym prowadziliśmy rozmowy nt naszych zainteresowań fotograficznych. Goście zaprezentowali nam albumy ze swoimi pracami. Czas nam upłynął w bardzo przyjemnej, koleżeńskiej atmosferze na postanowieniu o dalszych kontaktach obu grup. Po spotkaniu rozeszliśmy się po Wałach Chrobrego, by w wieczornej scenerii uwiecznić w kadrze jednostki, które już przypłynęły do Szczecina na Zlot Żaglowców.

Opracowanie: Barbara Brzezińska, fot.Mirosław Kachnowicz

Wernisaż Romki Katkowskiej

Email Drukuj PDF

 

WERNISAŻ  ROMKI  KOTKOWSKIEJ

 

25 lipca 2017r. w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie miały miejsce dwa wernisaże.

Nasza koleżanka, Roma Kotkowska, zaprezentowała pod wspólnym tematem "Moje nastroje" swoją twórczość malarską. Była to autorska wystawa pięknych jej prac.

Gratulujemy Romce!

Druga wystawa to fotografie z cyklu "Obrazy na wodzie". Zaprezentowane zostały prace wszystkich członków GF16x24.

 

Opracowanie: Barbara Brzezińska

Spotkanie na Czarnej Łące

Email Drukuj PDF

 

Spotkanie na Czarnej Łące

Grupa GF16x24 spotkała się na działce Janeczki na Czarnej łące. Oczywiście zabraliśmy ze sobą dobre humory i aparaty na nasze spotkanie na całe popołudnie 23.05 2017r. Na spotkaniu nie zabrakło naszych byłych członków grupy /miło nam było znów się razem spotkać /. Na wspólnej biesiadzie nie zabrakło jadła i trunków. Janeczka z Mirkiem wspólnie się o to postarali a nawet pomagała Terenia /jej małosolne ogórki zniknęły w ciągu 10 min/. W oczekiwaniu na znakomitości które tak cierpliwie i z gracją wypiekała Ania na grillu, wykorzystaliśmy czas żeby zrobić mini plener nad brzegiem jeziora Dąbskiego i odwiedzić działki kolegów. Czas szybko upływał na wspólnej konwersacji i różnych dowcipach. Gwoździem programu okazała się laska jaką Janeczka otrzymała w prezencie od Czesia na zakończenie swej kariery zawodowej. Laska jak laska, ale głowica laski……?!?! … Brak słów!!! Mogę zaznaczyć że tylko dla kobiet, A jeszcze w naturze??? Pomińmy to milczeniem. W czasie całego popołudnia Ania serwowała Coraz to nowe potrawy z grilla, a na strawność żołądka Mirek uzupełniał szklane naczynia. Nad całością czuwała dyskretnie Janeczka. Jak zwykle zgodnie z tradycją odśpiewaliśmy nasz wspólny hymn i czas było powrócić do swych rodzinnych pieleszy.

Tekst: Stasia Sidorowicz,  zdjęcia: Barbara Brzezińska, Roman Majchrzycki i Mirosław Kachnowicz

Strona 3 z 6