GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Pasowanie 2015r.

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

Od początku rok u akademickiego 2014 pięciu studentów kandydatów odbywało staż w grupie fotograficznej GF 16x24. Uroczyste pasowanie na członka grupy kończy okres próbny, w którym kandydat ma możliwość poznać zwyczaje i zasady panujące w grupie, grupa zaś może ocenić przydatność, zaangażowanie i dyspozycyjność kandydata. Do uroczystości , która odbyła się 13 lutego w piątek przygotowali się kandydaci : Tatiana Kowalik, Sławomir Brandebura, Janina Pasieka, Jadwiga Rypińska i Maria Kutyło. Przygotowanie polegało na zorganizowaniu „ wkupnego” poczęstunku. Pan Jerzy Sienkiewicz przywdział uroczysty strój, podkreślający godność urzędu i ważność chwili. Wyglądał niczym rektor: mucet, czyli strojny kołnierz z futra, biret, srebrny łańcuch z wizerunkiem sowy oraz berło. Berło szczególne, unikatowe, wyrzeźbione w drewnie, z pięknie osadzonym białym błyszczącym brylantem. Dlaczego brylant w drewnianym berle? Domyślam się tego…Odpowiedni szlif diamentu wydobywa z niego blask i światło. To niepozorny kandydat w okresie próbnym przeżywa taką „metamorfozę”, ale nie tylko…Zadaniem szlifierza jest tak pracować nad diamentem, aby skupić to niezwykłe światło i wywołać barwne refleksy powstające z rozszczepienia naturalnych promieni. Światło to warunek decydujący o pięknie i wartości fotografii. O tym kandydaci muszą zawsze pamiętać. Zadaniem egzaminacyjnym każdego kandydata było wykonanie portretu jego magnificencji analogową Practicą , to nieważne, że nie było filmu  Przyznać się muszę, że odczuwałam lekkie zdenerwowanie i niepewność…czy dobrze wypadnę na EGZAMINIE? Koledzy i koleżanki z zespołu chwycili za aparaty i uwiecznili nasze wysiłki egzaminacyjne i pasowanie „nowych” Na dowód „wyzwolin” otrzymaliśmy GRAMOTY, czyli dokumenty uprawniające do korzystania w pełni z członkostwa w grupie. W imieniu pasowanych kandydatów dziękuję Szefom za dopuszczenie nas do egzaminu i za wspaniałą uroczystość.

 

 

 

 

V Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Email Drukuj PDF


Organizatorem konkursu „ Matematyka w obiektywie” którego wernisaż odbył się 28.11.2014r. jest

Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki i  Koło Kultury Matematycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Mózgiem całego przedsięwzięcia jest Pani dr hab. Małgorzata Makiewicz - przewodnicząca jury. Tegoroczna V edycja konkursu przyniosła rekord zgłoszeń - 4600 prac z całego świata. Fotografie przedstawiały matematykę, jej piękno, powszechność i użyteczność w sposób niezwykle różnorodny. Na uroczystość podsumowania wyników konkursu i wernisaż wystawy nagrodzonych fotografii zaprosiła  nas  nasza  koleżanka Tatiana Kowalik,  której  zdjęcie  zatytułowane „Zbiory domknięte” zostało wyróżnione udziałem w wystawie. To zdjęcie wyjątkowe, piękne i szczególne, zauważone przez jury wśród pozostałych 4600 prac!  Gratulujemy Ci Taniu serdecznie i cieszymy się z Twojego sukcesu. Ukazuje trzy krople rosy na gałązce. W tych kroplach widzimy odbicie kwiatu, który rozmyty można dostrzec w tle tej gałązki…Jakże ulotna chwila w przyrodzie…o poranku. Tatiana wykonała to zdjęcie w Bieszczadach we wrześniu…Nie spodziewała się takiego sukcesu. Zdjęcie to odzwierciedla  Jej delikatną kobiecą naturę, talent i mistrzostwo sztuki fotografowania.Wyróżnienie w konkursie otrzymała również  Lidia Kasprzak z grupy Foto-Video. Serdecznie gratulujemy i życzymy Wam Taniu i Lidko sukcesów i rozwoju Waszego talentu. Dziękujemy za wspaniałe wrażenia z uroczystości, która odbyła się w sali senatu US. Było to spotkanie kilku muz jednocześnie. Podziwialiśmy wyjątkowe fotografie na wystawie, słuchaliśmy pięknej muzyki podczas wręczania nagród .Wysłuchaliśmy wykładu z dziedziny filozofii. Na zakończenie mogliśmy swobodnie porozmawiać i podzielić się wrażeniami  przy suto zastawionym stole. Romek niczym wytrawny fotoreporter z wprawą godną zawodowca fotografował nieustannie… za to też  dziękujemy  serdecznie!

Maria Kutyło.

Senior z pasją

Email Drukuj PDF

Konkurs Senior z pasją

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Pracowników Wydziału Humanistecznego Uniwerstytetu Szczecińskiego Razem w Szczecinie oraz Wydziału Humanistycznego Uniwerstytetu Szczecińskiego w 2014 roku.

W konkursie brali udział członkowie naszej grupy z pewnymi sukcesami.

  1. Romka Kotkowska otrzymała wyróżnienie, oraz dyplom napisany na szkle z szklaną podstawką, album zdjęć i zegarek.

  2. Bożena Żylinska, Czeslaw Kramarz oraz Jan Cieślukowski zostali nagrodzeni dyplomami.

Gratulujemy!

Sukcesy 2014

Email Drukuj PDF

Sukcesy Bożeny Żylińskiej

Motto:

"Czasem sprawi los łaskawy,

Że się można nieco ogrzać

Pięknym blaskiem cudzej sławy..."

Zgodnie z powyższym mottem wypada podać do powszechnej wiadomości informację, że nasza koleżanka z grupy fotograficznej "GF 16X24" - Bożena Żylińska, zajmująca się fotografią cyfrową od roku 2009 i niezmiennie obecna w naszym zespole , zdobyła niezwykle prestiżowy laur na swoją pełną pomysłów głowę /...a raczej szyję.../ w postaci Złotego Medalu Stowarzyszenia Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, który został Jej wręczony 04 września br., po ocenie nadesłanych prac przesłanych na XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny na temat "Przestrzeń wyobraźni", ogłoszony na przełomie roku 2013/2014. Wypada dodać, że zasady konkursu obejmowały 10 miesięcznych sesji fotograficznych, a na każdą z nich należało terminowo przesłać przygotowane prace do surowej oceny profesjonalnego jury. Złoty Medal za I miejsce w takim konkursie, jest zasłużo

nym powodem do Jej osobistej satysfakcji i dumy, dla naszej grupy okazją do gratulacji i podziwu, zaś dla niżej podpisanego, wystarczającą przyczyną do ogólnonarodowej, bezinteresownej, czystej i gryzącej serce - jak niegdyś rdza polskiego fiata - zazdrości! Należy jednak obiektywnie stwierdzić, że taka nagroda dla Bożenki jest całkowicie zasłużona, albowiem nie każdy z nas poświęca swojej pasji fotografowania tyle czasu na samokształcenie, doskonalenie swego warsztatu pracy tudzież umiejętności, uczestnictwu w dodatkowych zespołach, warsztatach fotograficznych oraz plenerach i wystawach. Ten sukces Bożenki nie był dziełem przypadku, tylko skutkiem Jej zaangażowania, determinacji i konsekwentnego dążenia do celu, co ilustrują tylko niektóre fakty.

 

 

Od roku 2009 do chwili obecnej 27 razy wzięła udział w wystawach oraz konkursach fotograficznych o różnorodnej tematyce i lokalizacji, zdobywając wiele wyróżnień i nagród.

Przykłady wyróżnień:

"Różanka w obiektywie"- Kurier Szczeciński - 2009r.

"Człowiek, Najlepsza Inwestycja" - Woj. Urząd Pracy - 2011r.

VI Szczeciński konkurs fotograficzny "Szczecin Kadry Drugie" 2014.

Laureatka "Baltic sail w obiektywie" - Gdańsk -2012r.

Przykładowa tematyka wystaw:

"Zmieniamy obraz naszego regionu"- Zamek Książąt... - 2011r.

"Tylko jedno zdjęcie 2011" Konkurs międzynarodowy - Jarosław,

"Najpiękniejsze? Zachodniopomorskie!" Książnica Pom...2012r.

"Malowane światłem" - Gryfice - 2013r.

"Miejskie impresje" Zamek Książąt Pomorskich 2014r.

"Jest takie miejsce" Dom Kultury Gryfice - 2014r.

Warto podkreślić, że organizatorzy prestiżowego konkursu naszej Złotej Medalistce zorganizowali dodatkowo wernisaż Jej prac w Poznaniu, skąd część tego splendoru może jakoś dotrze i do nas...

Wakacyjna wystawa "Miejskie impresje" -lipiec 2014

Email Drukuj PDF

WAKACYJNA WYSTAWA pn. „MIEJSKIE IMPRESJE” lipiec 2014r.

 

Członkowie naszej grupy fotograficznej licznie uczestniczyli w wernisażu fotografii Szczecińskiego Fotoklubu „ Zamek” , na który to zaprosiła nas Bożenka Żylińska autorka 3 zdjęć ,które mogliśmy podziwiać na wystawie.

Otwarcia dokonał  Pan Leszek Kurpiewski, który krótko naszkicował ideę zawartą w prezentowanych zdjęciach: „ Miasto w XXI wieku i jego mieszkańcy. Praca, nauka, wypoczynek, codzienność …”

Cóż 43 zdjęcia robią wrażenie i nic dziwnego wszak aż 23 członków  w ciągu dziesięciu lat otrzymało zaszczytny tytuł „Fotografika RP”. Takiego wyróżnienia doświadczają najlepsi.

Serdecznie gratulujemy autorom wystawianych zdjęć i życzymy by wciąż wspinali się na wyżyny doskonałej fotografii.

Miły akcent po wernisażu to spotkanie grupy w kawiarni na  lodach i kawce.

 

Strona 4 z 5