GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Wigilia 2016

Email Drukuj PDF

 

Wigilia 2016

 

Dnia 20 grudnia 2016 r odbyła się tradycyjna już Wigilia naszej Grupy GF 16x24 w siedzibie SUTW.

Przybyło około 20 osób. Każdy przyniósł ze sobą wigilijne potrawy, smakołyki, napoje. Solidarnie przygotowano stół biesiadny i udekorowano go na bogato.

 

Wśród zaproszonych gości pojawili się, mile witani,  członkowie honorowi naszego

Zespołu, czyli Wanda Hładoń i Jurek Sienkiewicz.

 

Nasza szefowa Bożena Żylińska uroczyście powitała zebranych. Złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne oraz zainaugurowała łamanie się opłatkiem.

Było dużo serdecznych  słów, uścisków i buziaczków.

 

Raczyliśmy się smacznymi potrawami wigilijnymi. Zachwalaliśmy wspaniałe ciasta / w tym tort od Sowy/ , popijaliśmy gorące i zimne napoje oraz napitki.

 

Śpiewaliśmy, zaintonowane przez Jolę, tradycyjne, piękne, polskie kolędy.

Kolega Mirek podjął się nowej roli. Przeprowadził z powodzeniem aukcję charytatywną na rzecz naszej Grupy.

Przy licytacji różnych przedmiotów było mnóstwo humoru, dobrej zabawy.

Skrzętne wyliczenia pokazały, że uzbieraliśmy niemałą kwotę, która nam się przyda na wydatki naszego zespołu.  Niezły debiut Mirka. Brawo!

 

W dobrych nastrojach, przy blaskach fleszy, spotkanie wigilijne trwało do godzin popołudniowych.

 

 

Do Siego Roku  !

 

opracowała Jola Catewicz

 

 

Zakończenie Roku Akad, 2015/2016

Email Drukuj PDF

SŁAWOCIESZE


 

Sławociesze – szczecińskie osiedle administracyjne na Prawobrzeżu. Tu, na działce u Tatiany, spotkaliśmy się 28 czerwca 2016 r. by zakończyć nasz kolejny wspólnie spędzony rok akademicki 2015/2016. Gościnność Tani i jej Męża, ich piękna działka, pogoda i wspaniałe humory stworzyły niezapomnianą atmosferę spotkania.

 opr. Barbara Brzezińska

Międzynarodowy konkurs fotograficzny " matematyka w obiektywie'

Email Drukuj PDF


Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „ Matematyka w obiektywie”.

Organizatorzy VI edycji konkursu Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki i Koło Kultury Matematycznej oraz jury, z Panią dr hab. Małgorzatą Makiewicz na czele miało w tym roku szczególnie trudne zadanie. Na konkurs wpłynęło 8147 prac z Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Ukrainy, Luksemburga, Norwegii, Włoch, a nawet z Chin. Liczba zgłoszeń tegorocznej edycji przewyższyła sumę prac z pięciu dotychczasowych edycji konkursu. Mamy ogromną przyjemność i satysfakcję podać do wiadomości, że nasz Kolega Jerzy Sienkiewicz „Profesor”, Honorowy Członek naszego zespołu został laureatem tegorocznej edycji. Jego zdjęcie zatytułowane „Lekcja geometrii” otrzymało wyróżnienie, wybrane zostało spośród ponad 8 tys. fotografii! To ogromny sukces. Gratulujemy Laureatowi tego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów na polu fotografii. Jerzy zgłosił na konkurs pięć zdjęć. Z doborem tych zdjęć, jak sam stwierdził, „ szedł pod prąd”. W poprzedniej edycji konkursu wśród nagrodzonych prac brakowało fotografii z ludzmi w roli głównej. Zmotywowany tą refleksją rozpoczął poszukiwanie wśród zasobów własnych zdjęć, chciał wybrać takie, które ukazywałyby na żywo matematykę w życiu człowieka. Wybrał pięć zdjęć, trzy z nich spełniały ten warunek. Nagrodzone zdjęcie powstało podczas wernisażu prac malarskich. Jerzy został zaproszony do sfotografowania tej uroczystości. Zdjęcie ukazuje zaciekawienie i dociekliwość dwójki dzieci przyglądających się obrazowi, na którym namalowane są figury geometryczne i wykresy. Lekcja geometrii podczas wernisażu malarskiego obrazuje łączność matematyki ze sztuką, to zdjęcie jest tego dowodem. Jest ono pełne ekspresji i lekkości. Lekcja przez zabawę, dzieci w letnich strojach, zapewne są wakacje ,jednak temat obrazu bardzo je zaintrygował, bo matematyka jest wszechobecna, jako „Królowa Nauk” .Zdjęcie Jerzego spełnia ideę konkursu w całej pełni. Wernisaż tegorocznej edycji i podsumowanie konkursu odbyło się 1 grudnia w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. Uroczystość ciekawie z pieczołowitością przygotowana: wykład o związkach matematyki ze sztuką, piękna muzyka, pełna gala laureatów docenionych przez organizatorów. Jeszcze raz gratulujemy Jerzemu wspaniałego sukcesu!

Tekst: Marysia Kutyło

spotkanie po latach

Email Drukuj PDF

Wydarzenie...

W dniu 15 maja br. powitaliśmy na swoim spotkaniu w siedzibie SUTW dawno nie widzianego gościa, którym był przesympatyczny Pan Mieczysław Soloch, który zamieszkując w Grudziądzu, odwiedził swój "stary" Szczecin i naszą grupę, kierowany sympatią do dawnych znajomych.

Wypada przypomnieć, że Pan Mieczysław był członkiem założycielem koła fotograficznego przy naszym stowarzyszeniu, więc jego zainteresowanie tym, co się aktualnie dzieje u nas - było całkowicie zrozumiałe.

W powszechnym odczuciu Dostojny Gość był protoplastą naszej grupy "GF 16X24", dlatego też decyzją Wysokiej Kapituły otrzymał nasze najwyższe Odznaczenie "Sówką - Pikselówką", ze stosownym uzasadnieniem i certyfikatem.

W atmosferze wspomnień o dawnych zdarzeniach i przeżyciach czas spotkania nieubłaganie dobiegł do końca.

Życząc dobrego zdrowia, czekamy na ponowne spotkania Panie Mieczysławie!


Czesław Kramarz              Zdjęcia : Cieślukowski JAN

Pasje, zainteresowania, sukcesy

Email Drukuj PDF

Wszystkich członków naszej grupy łączy pasja fotografowania i doskonalenia się w tej dziedzinie. Jest to jednak grupa ludzi wszechstronnie uzdolnionych  i bardzo aktywnych na różnych płaszczyznach życia, rozwijających różnorodne zainteresowania: malarstwo, literatura, poezja, sport: chodzenie z kijkami, bieganie, jazda na rowerze, muzyka, turystyka, nauka języków obcych, rzemiosło artystyczne, uprawa działki. Upór, praca, wytrwałość, wewnętrzna dyscyplina, mobilizacja i cierpliwość prowadzą do sukcesów.

Grupa osób zajmujących się bieganiem uczestniczyła w zawodach sportowych  zorganizowanych przez Radę Osiedla Głębokie pod hasłem „Powitanie Wiosny” w sobotę 21 marca 2015r. Każdy z uczestników imprezy miał do pokonania dwie trasy biegu: pierwsza na rozgrzewkę wspólna bez podziału wiekowego, natomiast drugi bieg już na serio, z podziałem wiekowym. W biegach seniorów czwórka naszych reprezentantów Stasia Sidorowicz, Marysia Kutyło, Czesław Bogoń i Mirek Kachnowicz zdobyła medale i wyróżnienia.

Mirek Kachnowicz w biegu na 5km zajął I miejsce, Czesław Bogoń uplasował się na czwartej pozycji. W biegu kobiet Stasia Sidorowicz zdobyła brązowy medal, Marysia Kutyło przybiegła na metę jako piąta. Z radością ogłaszamy tę wiadomość i gratulujemy serdecznie naszym sportowcom, życzymy Wam dalszych sukcesów. I chociaż droga do sukcesu jest żmudna, okupiona długim, systematycznym treningiem biegowym niezależnie od pogody i pory roku, daje  jednak radość i satysfakcję z osiągniętych wyników. Fotoreportaż z zawodów przygotował Janek Cieślukowski. Jego zdjęcia wspaniale odzwierciedlają atmosferę zawodów, determinację i wysiłek biegaczy.

Strona 4 z 6