GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

spotkanie po latach

Email Drukuj PDF

Wydarzenie...

W dniu 15 maja br. powitaliśmy na swoim spotkaniu w siedzibie SUTW dawno nie widzianego gościa, którym był przesympatyczny Pan Mieczysław Soloch, który zamieszkując w Grudziądzu, odwiedził swój "stary" Szczecin i naszą grupę, kierowany sympatią do dawnych znajomych.

Wypada przypomnieć, że Pan Mieczysław był członkiem założycielem koła fotograficznego przy naszym stowarzyszeniu, więc jego zainteresowanie tym, co się aktualnie dzieje u nas - było całkowicie zrozumiałe.

W powszechnym odczuciu Dostojny Gość był protoplastą naszej grupy "GF 16X24", dlatego też decyzją Wysokiej Kapituły otrzymał nasze najwyższe Odznaczenie "Sówką - Pikselówką", ze stosownym uzasadnieniem i certyfikatem.

W atmosferze wspomnień o dawnych zdarzeniach i przeżyciach czas spotkania nieubłaganie dobiegł do końca.

Życząc dobrego zdrowia, czekamy na ponowne spotkania Panie Mieczysławie!


Czesław Kramarz              Zdjęcia : Cieślukowski JAN

Pasje, zainteresowania, sukcesy

Email Drukuj PDF

Wszystkich członków naszej grupy łączy pasja fotografowania i doskonalenia się w tej dziedzinie. Jest to jednak grupa ludzi wszechstronnie uzdolnionych  i bardzo aktywnych na różnych płaszczyznach życia, rozwijających różnorodne zainteresowania: malarstwo, literatura, poezja, sport: chodzenie z kijkami, bieganie, jazda na rowerze, muzyka, turystyka, nauka języków obcych, rzemiosło artystyczne, uprawa działki. Upór, praca, wytrwałość, wewnętrzna dyscyplina, mobilizacja i cierpliwość prowadzą do sukcesów.

Grupa osób zajmujących się bieganiem uczestniczyła w zawodach sportowych  zorganizowanych przez Radę Osiedla Głębokie pod hasłem „Powitanie Wiosny” w sobotę 21 marca 2015r. Każdy z uczestników imprezy miał do pokonania dwie trasy biegu: pierwsza na rozgrzewkę wspólna bez podziału wiekowego, natomiast drugi bieg już na serio, z podziałem wiekowym. W biegach seniorów czwórka naszych reprezentantów Stasia Sidorowicz, Marysia Kutyło, Czesław Bogoń i Mirek Kachnowicz zdobyła medale i wyróżnienia.

Mirek Kachnowicz w biegu na 5km zajął I miejsce, Czesław Bogoń uplasował się na czwartej pozycji. W biegu kobiet Stasia Sidorowicz zdobyła brązowy medal, Marysia Kutyło przybiegła na metę jako piąta. Z radością ogłaszamy tę wiadomość i gratulujemy serdecznie naszym sportowcom, życzymy Wam dalszych sukcesów. I chociaż droga do sukcesu jest żmudna, okupiona długim, systematycznym treningiem biegowym niezależnie od pogody i pory roku, daje  jednak radość i satysfakcję z osiągniętych wyników. Fotoreportaż z zawodów przygotował Janek Cieślukowski. Jego zdjęcia wspaniale odzwierciedlają atmosferę zawodów, determinację i wysiłek biegaczy.

Pasowanie 2015r.

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

 

 

Od początku rok u akademickiego 2014 pięciu studentów kandydatów odbywało staż w grupie fotograficznej GF 16x24. Uroczyste pasowanie na członka grupy kończy okres próbny, w którym kandydat ma możliwość poznać zwyczaje i zasady panujące w grupie, grupa zaś może ocenić przydatność, zaangażowanie i dyspozycyjność kandydata. Do uroczystości , która odbyła się 13 lutego w piątek przygotowali się kandydaci : Tatiana Kowalik, Sławomir Brandebura, Janina Pasieka, Jadwiga Rypińska i Maria Kutyło. Przygotowanie polegało na zorganizowaniu „ wkupnego” poczęstunku. Pan Jerzy Sienkiewicz przywdział uroczysty strój, podkreślający godność urzędu i ważność chwili. Wyglądał niczym rektor: mucet, czyli strojny kołnierz z futra, biret, srebrny łańcuch z wizerunkiem sowy oraz berło. Berło szczególne, unikatowe, wyrzeźbione w drewnie, z pięknie osadzonym białym błyszczącym brylantem. Dlaczego brylant w drewnianym berle? Domyślam się tego…Odpowiedni szlif diamentu wydobywa z niego blask i światło. To niepozorny kandydat w okresie próbnym przeżywa taką „metamorfozę”, ale nie tylko…Zadaniem szlifierza jest tak pracować nad diamentem, aby skupić to niezwykłe światło i wywołać barwne refleksy powstające z rozszczepienia naturalnych promieni. Światło to warunek decydujący o pięknie i wartości fotografii. O tym kandydaci muszą zawsze pamiętać. Zadaniem egzaminacyjnym każdego kandydata było wykonanie portretu jego magnificencji analogową Practicą , to nieważne, że nie było filmu  Przyznać się muszę, że odczuwałam lekkie zdenerwowanie i niepewność…czy dobrze wypadnę na EGZAMINIE? Koledzy i koleżanki z zespołu chwycili za aparaty i uwiecznili nasze wysiłki egzaminacyjne i pasowanie „nowych” Na dowód „wyzwolin” otrzymaliśmy GRAMOTY, czyli dokumenty uprawniające do korzystania w pełni z członkostwa w grupie. W imieniu pasowanych kandydatów dziękuję Szefom za dopuszczenie nas do egzaminu i za wspaniałą uroczystość.

 

 

 

 

V Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Email Drukuj PDF


Organizatorem konkursu „ Matematyka w obiektywie” którego wernisaż odbył się 28.11.2014r. jest

Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki i  Koło Kultury Matematycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Mózgiem całego przedsięwzięcia jest Pani dr hab. Małgorzata Makiewicz - przewodnicząca jury. Tegoroczna V edycja konkursu przyniosła rekord zgłoszeń - 4600 prac z całego świata. Fotografie przedstawiały matematykę, jej piękno, powszechność i użyteczność w sposób niezwykle różnorodny. Na uroczystość podsumowania wyników konkursu i wernisaż wystawy nagrodzonych fotografii zaprosiła  nas  nasza  koleżanka Tatiana Kowalik,  której  zdjęcie  zatytułowane „Zbiory domknięte” zostało wyróżnione udziałem w wystawie. To zdjęcie wyjątkowe, piękne i szczególne, zauważone przez jury wśród pozostałych 4600 prac!  Gratulujemy Ci Taniu serdecznie i cieszymy się z Twojego sukcesu. Ukazuje trzy krople rosy na gałązce. W tych kroplach widzimy odbicie kwiatu, który rozmyty można dostrzec w tle tej gałązki…Jakże ulotna chwila w przyrodzie…o poranku. Tatiana wykonała to zdjęcie w Bieszczadach we wrześniu…Nie spodziewała się takiego sukcesu. Zdjęcie to odzwierciedla  Jej delikatną kobiecą naturę, talent i mistrzostwo sztuki fotografowania.Wyróżnienie w konkursie otrzymała również  Lidia Kasprzak z grupy Foto-Video. Serdecznie gratulujemy i życzymy Wam Taniu i Lidko sukcesów i rozwoju Waszego talentu. Dziękujemy za wspaniałe wrażenia z uroczystości, która odbyła się w sali senatu US. Było to spotkanie kilku muz jednocześnie. Podziwialiśmy wyjątkowe fotografie na wystawie, słuchaliśmy pięknej muzyki podczas wręczania nagród .Wysłuchaliśmy wykładu z dziedziny filozofii. Na zakończenie mogliśmy swobodnie porozmawiać i podzielić się wrażeniami  przy suto zastawionym stole. Romek niczym wytrawny fotoreporter z wprawą godną zawodowca fotografował nieustannie… za to też  dziękujemy  serdecznie!

Maria Kutyło.

Senior z pasją

Email Drukuj PDF

Konkurs Senior z pasją

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Pracowników Wydziału Humanistecznego Uniwerstytetu Szczecińskiego Razem w Szczecinie oraz Wydziału Humanistycznego Uniwerstytetu Szczecińskiego w 2014 roku.

W konkursie brali udział członkowie naszej grupy z pewnymi sukcesami.

  1. Romka Kotkowska otrzymała wyróżnienie, oraz dyplom napisany na szkle z szklaną podstawką, album zdjęć i zegarek.

  2. Bożena Żylinska, Czeslaw Kramarz oraz Jan Cieślukowski zostali nagrodzeni dyplomami.

Gratulujemy!

Strona 4 z 5