GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

DZIEŃ KOBIET 2014

Email Drukuj PDF

Dzień Kobiet w grupie fotograficznej GF16 x 24

W dniu 14.03.2014 w siedzibie Uniwersytetu, obchodziliśmy Dzień Kobiet z niewielkim opóźnieniem z powodu wyjazdu części słuchaczek grupy fotograficznej na plener do Karpacza.

Nasi eleganccy Panowie uświetnili ten dzień własnoręcznie zrobionymi kolorowymi tulipanami.  Była kawa, herbata, ciasteczka, cukierki no i oczywiście wino, którym wzniesiono toast „ ZA ZDROWIE PAŃ ” oraz za zdrowie minionej solenizantki Bożenki, która w pięknej kreacji „ wrzos” wyglądała ślicznie.

Następnie Czesio wspaniale jak zwykle poprowadził licytację cieszącą się wielkim aplauzem.

Największe powodzenie miało świeżutkie, pachnące, ciasto upieczone przez Olgę

Każdy kawałek licytowany był z dużym zaangażowaniem łakomczuchów.  Spotkanie minęło w bardzo sympatycznej atmosferze.

BOŻE NARODZENIE 2013

Email Drukuj PDF

BOŻE NARODZENIE – 2013r.

Tego jeszcze nie było, a zdarzyło się w piątek 6 grudnia w siedzibie Uniwersytetu. Panowie w czapeczkach Mikołajkowych polują z aparatami szukając ciekawych sytuacji. Panie elegancko ubrane nakrywają do stołu, ktoś całuje Basie, wnoszone są jakieś pakunki, a wszystko to za sprawą obchodzonej wieczerzy wigilijnej, Mikołajek i imienin Barbar.

Wigilię rozpoczęła Wandeczka, nasza przewodnicząca składając wszystkim życzenia świąteczne, Basiom życzenia imieninowe oraz podziękowania za tak bogate dary na stole. A było tego wszystkiego, że nie do przejedzenia, a więc: ciasta, ciasteczka, torty, racuchy, cukierki, sałatki, śledziki, rybka, owoce, barszczyk, winko i nalewki.

Mikołaj, główny krasnal wręczył solenizantom dyplomy z życzeniami, a następnie poprowadził sympatyczną aukcję przyniesionych przez koleżanki i kolegów gadżetów, co w rezultacie wniosło trochę dodatkowej kasy do naszego budżetu.

Było dzielenie się opłatkiem wraz z życzeniami zdrowia, miłości, radości i spełnienia marzeń.

Życzeniom niech się stanie zadość

i niech przyniosą wszystkim radość,

bo na Boże Narodzenie

weseli się wszystkie stworzenie

Te koleżanki i tych kolegów, których nie było na Wigilii z różnych powodów serdecznie pozdrawiamy i życzymy im tego, czego sami sobie życzymy.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA SENIORÓW

Email Drukuj PDF

            Warsztaty fotograficzne dla Seniorów

                                                                                Motto: Bywa, że epizod malutki

                                                                                          Wywołuje brzemienne skutki...

                                    Zakończony remont siedziby Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i pięknie odmalowane korytarze nasunęły członkom Grupy Fotograficznej "GF 16x24" przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczecinie mieszkającym na terenie tej spółdzielni, myśl o eksponowaniu swoich prac w tym obiekcie jako swego rodzaju wystrój plastyczny pomieszczeń.

        Dzięki przychylnemu stanowisku Zarządu Spółdzielni i zaakceptowaniu tej propozycji, wystawione prace mogli oglądać i pracownicy Spółdzielni i jej interesanci, z których część została zainspirowana tymi pracami oraz spowodowała zainteresowanie możliwością poznawania podstaw fotografii cyfrowej w tej grupie.

        Nie znano zupełnie skali potrzeb, jednak przeprowadzony sondaż na pobliskich osiedlach, spowodował zgłoszenie się  22 osób zainteresowanych poznawaniem podstaw fotografii cyfrowej. W tej sytuacji postanowiono zorganizować takie warsztaty dla tej grupy i z dniem 8 października br. rozpoczęły się zajęcia w sali konferencyjnej Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

        Pierwsze doświadczenia, kontakty i oczekiwania uczestników dowiodły, że zainteresowanie seniorów sposobem aktywnego spędzania czasu oraz ich chęci poznawania tajników tej dziedziny zasługują na szacunek, pomoc i wsparcie, bowiem nie wszyscy mogą liczyć na pomoc pracujących dzieci lub uczących się wnuków, którzy często nie mogą zrozumieć kłopotów pokolenia "wcześniej urodzonych" z nowymi modelami aparatów fotograficznych, komputerami, cyfrowymi zdjęciami i ich opracowywaniem.

        Część niezbędnych zajęć teoretycznych już się zakończyła, teraz nadszedł czas na zajęcia praktyczne, w trakcie których zauważone błędy i usterki będą korygowane i wyjaśniane źródła ich powstawania.

        Celem warsztatów jest dostarczenie każdemu uczestnikowi wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielne , poprawne wykonywanie fotografii na własny użytek oraz korzystania z darmowego programu do "obróbki" tych zdjęć, zaś ambitniejszym pasjonatom wskazanie drogi do dalszego rozwoju swojej pasji.

        I tak niewinny pomysł zaowocował istotnym wydarzeniem...

WERNISAŻ WYSTAWY "BOGACTWO BAŁTYKU"

Email Drukuj PDF

  

23 lipca 2013 roku / wtorek/ na Zamku Książąt Pomorskich w  Sali Ks. Jana Fryderyka odbył się wernisaż wystawy fotograficznej nt” Bogactwo Bałtyku” - Związku Fotografów Przyrody- Okręg Zachodniopomorski.

   Na otwarcie wystawy przybyli licznie miłośnicy fotografii i przyrody – zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Nie zabrakło wybitnych przedstawicieli świata medycyny i nauki oraz samych bohaterów wystawianych zdjęć. Naszą grupę GF 16x24 reprezentowała Wandzia, Jadzia, Grażyna S. i Iwonka, która poznała nas z Panią Hanną Chojnacką – Prezes ZFP. Po miłej wymianie zdań gospodyni wystawy wyraziła chęć bycia zaproszoną na nasze wystawy fotograficzne.

   Wystawa „ Bogactwo Bałtyku” zgromadziła zdjęcia 20 autorów i prezentuje z wielu perspektyw wyjątkową faunę florę ekosystemu Morza Bałtyckiego. Wiele zdjęć jest bardzo ciekawych i warto je obejrzeć. Kto ma na to ochotę to ma czas do 25 sierpnia. Polecamy.

 

WARSZTATY INTEGRACYJNE

Email Drukuj PDF

Działalnośći na rzecz osób w wieku emerytalnym

W miesiącu maju i czerwcu, nasza grupa fotograficzna brała udział w realizacji  Projektu Zadania Publicznego , Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym, Osiedlowe spotkania integracyjne – Warsztaty integracyjne.

Koleżanka Bożena zrobiła wykład, dla uczestników warsztatów fotograficznych dotyczący ekspozycji i kompozycji zdjęć z pokazaniem przykładowych zdjęć przy pomocy środków audiowizualnych. Następnie zrobiliśmy plener fotograficzny.

Pomocą merytoryczną przy wykonywaniu zdjęć w plenerze służyły dwie Basie, Bożena i Czesiu.

Na spotkaniu w którym wzięły udział również Jadzia i Romka, oglądaliśmy na telewizorze i omawialiśmy  zdjęcia wykonane przez uczestników pleneru.

Bożena  zapoznała uczestników jak można obrabiać zdjęcia w programie Picasa oraz pokazała podstawy obróbki  zdjęć w programie Photoshop Elements 9.

Kolega Roman pilnie dokumentował warsztaty swoim aparatem fotograficznym.

Zrobiliśmy odbitki  najlepszych zdjęć w formacie 30 x 40 cm., wykonaliśmy passe-partout i oprawiliśmy w ramy w celu prezentacji na wystawie poplenerowej, która odbyła się 8 czerwca 2013r.w Szkole Podstawowej nr 63, przy ul. Grodzkiej.

Po zakończeniu warsztatów zdjęcia daliśmy uczestnikom warsztatów, na pamiątkę.

Strona 5 z 5