GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Wakacyjna wystawa "Miejskie impresje" -lipiec 2014

Email Drukuj PDF

WAKACYJNA WYSTAWA pn. „MIEJSKIE IMPRESJE” lipiec 2014r.

 

Członkowie naszej grupy fotograficznej licznie uczestniczyli w wernisażu fotografii Szczecińskiego Fotoklubu „ Zamek” , na który to zaprosiła nas Bożenka Żylińska autorka 3 zdjęć ,które mogliśmy podziwiać na wystawie.

Otwarcia dokonał  Pan Leszek Kurpiewski, który krótko naszkicował ideę zawartą w prezentowanych zdjęciach: „ Miasto w XXI wieku i jego mieszkańcy. Praca, nauka, wypoczynek, codzienność …”

Cóż 43 zdjęcia robią wrażenie i nic dziwnego wszak aż 23 członków  w ciągu dziesięciu lat otrzymało zaszczytny tytuł „Fotografika RP”. Takiego wyróżnienia doświadczają najlepsi.

Serdecznie gratulujemy autorom wystawianych zdjęć i życzymy by wciąż wspinali się na wyżyny doskonałej fotografii.

Miły akcent po wernisażu to spotkanie grupy w kawiarni na  lodach i kawce.

 

Zakończenie roku akademickiego - czerwiec 2014

Email Drukuj PDF

MIERZYN - KRZEMIENNA – TERESKA – CZERWIEC 2014r.

„ Bawmy się, kochajmy się, spotykajmy się dopóki jeszcze można …

Takie słowa i nie tylko towarzyszyły nam podczas zakończenia roku akademickiego 2013/2014 w romantycznym miejscu u cudownej Pani domu, Tereski i w cudownej atmosferze. Bo przyznać trzeba , że fotografować potrafimy ale równie dobrze bawić się umiemy. Były więc śpiewy przy gitarze / repertuar niezgorszy niż na festiwalu / a i wykonawcy objawili się  z głosami szkolonymi w Akademiach Międzynarodowych. Nie obyło się tez bez aukcji ,gdzie licytowany przedmiot rozgrzewał do utraty ostatnich oszczędności walczących biesiadników. Wszyscy podziwialiśmy pięknie nakryty stół zaopatrzony w  jadło i napitki. Były toasty, przemówienia i podziękowania. Aparaty fotograficzne błyskały fleszami, by nie stracić co ciekawszych sytuacji, a bractwo chętnie pozowało do zdjęć.

Znakomita zabawa, uczestnicy i ich goście, gospodarze, to wszystko pozostanie w naszej pamięci.

Bardzo, bardzo dziękujemy tym, którzy przygotowali to spotkanie i wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Życzymy wypoczynku podczas lata i udanych zdjęć.

Pasowanie

Email Drukuj PDF

 

W dniu 3 czerwca 2014r na tradycyjnym spotkaniu szkoleniowym nastąpiło bardzo uroczyste przyjęcie do grona Grupy Fotograficznej GF 16x24 pięciu nowych członków. Po kilkumiesięcznym okresie próbnym i pasowaniu pięknym berłem przez Wandę Hładoń, odzianą dodatkowo w "gronostajową " togę, zaszczytu tego dostąpiły następujące osoby:

1. Jolanta Catewicz
2. Czesław Bogoń
3. Mirosław Kachnowicz
4. Stanisława Sidorowicz
5. Jan Cieślukowski

Były serdeczne, bardzo życzliwe słowa skierowane do pasowanych przyszłych " rycerzy fotografii" przez uśmiechniętą Wandę Hładon  oraz gratulacje ze strony Czesława Kramarza. Koledzy z Koła pstrykali mnóstwo okolicznościowych fotek na dowód tego wydarzenia. Cała piątka wraz z szefostwem zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie trzymając wspólnie berło. Kolega Jurek Sienkiewicz poinformował nowych adeptów fotografii o ciążących na nich obowiązkach i przywilejach zw. ze stroną internetową naszej Grupy.

DZIEŃ KOBIET 2014

Email Drukuj PDF

Dzień Kobiet w grupie fotograficznej GF16 x 24

W dniu 14.03.2014 w siedzibie Uniwersytetu, obchodziliśmy Dzień Kobiet z niewielkim opóźnieniem z powodu wyjazdu części słuchaczek grupy fotograficznej na plener do Karpacza.

Nasi eleganccy Panowie uświetnili ten dzień własnoręcznie zrobionymi kolorowymi tulipanami.  Była kawa, herbata, ciasteczka, cukierki no i oczywiście wino, którym wzniesiono toast „ ZA ZDROWIE PAŃ ” oraz za zdrowie minionej solenizantki Bożenki, która w pięknej kreacji „ wrzos” wyglądała ślicznie.

Następnie Czesio wspaniale jak zwykle poprowadził licytację cieszącą się wielkim aplauzem.

Największe powodzenie miało świeżutkie, pachnące, ciasto upieczone przez Olgę

Każdy kawałek licytowany był z dużym zaangażowaniem łakomczuchów.  Spotkanie minęło w bardzo sympatycznej atmosferze.

BOŻE NARODZENIE 2013

Email Drukuj PDF

BOŻE NARODZENIE – 2013r.

Tego jeszcze nie było, a zdarzyło się w piątek 6 grudnia w siedzibie Uniwersytetu. Panowie w czapeczkach Mikołajkowych polują z aparatami szukając ciekawych sytuacji. Panie elegancko ubrane nakrywają do stołu, ktoś całuje Basie, wnoszone są jakieś pakunki, a wszystko to za sprawą obchodzonej wieczerzy wigilijnej, Mikołajek i imienin Barbar.

Wigilię rozpoczęła Wandeczka, nasza przewodnicząca składając wszystkim życzenia świąteczne, Basiom życzenia imieninowe oraz podziękowania za tak bogate dary na stole. A było tego wszystkiego, że nie do przejedzenia, a więc: ciasta, ciasteczka, torty, racuchy, cukierki, sałatki, śledziki, rybka, owoce, barszczyk, winko i nalewki.

Mikołaj, główny krasnal wręczył solenizantom dyplomy z życzeniami, a następnie poprowadził sympatyczną aukcję przyniesionych przez koleżanki i kolegów gadżetów, co w rezultacie wniosło trochę dodatkowej kasy do naszego budżetu.

Było dzielenie się opłatkiem wraz z życzeniami zdrowia, miłości, radości i spełnienia marzeń.

Życzeniom niech się stanie zadość

i niech przyniosą wszystkim radość,

bo na Boże Narodzenie

weseli się wszystkie stworzenie

Te koleżanki i tych kolegów, których nie było na Wigilii z różnych powodów serdecznie pozdrawiamy i życzymy im tego, czego sami sobie życzymy.

Strona 5 z 6