GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

SPOTKANIE Z PANIĄ ILZA SARECKĄ

Email Drukuj PDF

     Akademia Medyczna- aula 16.05.2013 r.

 

   „ Polacy i Niemcy- życie bez granic” – to temat prelekcji Pani ILsy  Sareckiej pochodzącej z Niemiec. Panią  Ilsę poznaliśmy będąc w Ueckerműnde na plenerze fotograficznym, a w dniu jej spotkania z seniorami naszego uniwersytetu dowiedzieliśmy się , że jest zasłużonym pedagogiem języka niemieckiego w naszym mieście. Pisze, wydaje tomiki poezji, odbywa spotkania, utrzymuje kontakt z mieszkańcami Szczecina.

   Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy interesującego wykładu. Pan Czesław Kramarz w imieniu Zarządu Uniwersytetu oraz wszystkich słuchaczy wiązanką kwiatów podziękował Pani Ilsie za ciekawe wystąpienie, a nasza koleżanka Wandzia wręczając kwiatki przypomniała o pobycie naszej grupy fotograficznej w Niemczech.

                                                              

GF16x24 gra dla WOŚP

Email Drukuj PDF

 

13 stycznia 2013 r. Grupa GF16x24 aktywnie uczestniczyła w 21 finale WOŚP – dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Od godzin rannych trwały przygotowania w Galerii Kaskada do prezentacji  zdjęć na stoisku  w Strefie Aktywnego Seniora. Z bogatej kolekcji naszych zdjęć  wybrane prace przekazaliśmy na licytację, którą poprowadził nasz kolega Czesław. Zebrane w ten sposób pieniądze zasiliły konto Fundacji Jerzego Owsiaka.

W tym dniu uzbrojeni w aparaty udaliśmy się również w miejsca skąd słychać było” grających w orkiestrze.” Efektem są ciekawe i udane zdjęcia.

Brawo Koleżanki!

Email Drukuj PDF

W dniu 24 listopada 2012 r. o godz.14,oo w budynku Klubu Garnizonowego przy ul. Wawrzyniaka, miało miejsce otwarcie wystawy plastycznej w ramach cyklu obchodów jubileuszu 35 - lecia Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie. Otwarcia dokonała długoletnia opiekunka zespołu "Bohema" skupiającego członków o różnych zawodach - uczących się malarstwa pod okiem swojej nauczycielki i artystki, Pani Wandy Żychniewicz. Swoje prace zaprezentowały Panie: Janina Mania - Grabiec, Elżbieta Rakoczy, Ewa Zioło, Romualda Kotkowska oraz Grażyna Iwanowska - Mądry. Liczne grono znajomych i przyjaciół malarek podziwiało wystawione prace, dzieliło się swoimi wrażeniami i "odpytywało" bohaterki dnia z tajników warsztatowych, genezy powstawania kolejnych prac i motywów podejmowania aktywnośći twórczej. Opisaną wystawę można było oglądać w Galerii SAIE do dnia 15 grudnia 2012r. Jako osoba nieco  „zakolegowana”, a zarazem podziwiająca zapał i pasję naszych koleżanek Romki i Grażyny, zastanawiałem się jak one potrafią pogodzić swoją pasję malarską z zajęciami, plenerami i zaangażowaniem w przedsięwzięcia „Grupy Fotograficznej 16 x 24”. Z bałwochwalczym podziwem i zazdrością patrzyłem na obrazy oddające nastrój i klimat przyrodniczych żywiołów oraz barwne impresje namalowane lekkimi, subtelnymi pociągnięciami pędzli.

Strona 6 z 6