GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Wigilia 2018

Email Drukuj PDF

WIGILIA 2018

 

Corocznym zwyczajem grupa fotograficzna GF 16X24  w okresie świątecznym urządza uroczystą wigilię Bożego Narodzenia. Dnia 14 grudnia 2018 roku spotkało się 16 osób z grupy, by wspólnie zasiąść do wyjątkowej biesiady. Najpierw wszyscy brali udział w przygotowaniu i  gustownej  dekoracji stołu a następnie ustawiali na nim różne wigilijne potrawy i smakołyki przyniesione z domów. Świece i stroiki podkreślały świąteczny nastrój. Były śledzie, ryby, różne sałatki i postne paszteciki z barszczykiem czerwonym a  także rozliczne i smaczne ciasta i ciasteczka oraz owoce. Nie zabrakło herbaty i kawy oraz domowych nalewek. Wigilia "na bogato" rozpoczęła się łamaniem opłatka i serdecznymi życzeniami świątecznymi. Po pewnym czasie, gdy zaspokoiliśmy pierwszy głód, rozpoczęliśmy śpiewanie kolęd. Czuliśmy się wtedy jak jedna duża rodzina. Oczywiście niektórzy fotografowali te cenne chwile.Następnie, już tradycyjnie, kolega Mirek zainicjował zabawę "zbędne a jednak potrzebne" polegającą na wymianie fantów przyniesionych przez członków grupy.  Zabawie fantowej towarzyszyły salwy śmiechu i ciekawa prezentacja fantów przez prowadzącego.To było bardzo miłe i integrujące spotkanie wigilijne.

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Roman Majchrzycki, Jola Catewicz i Mirosław Kachnowicz

 

Wyróżnienie w konkursie

Email Drukuj PDF

Wyróżnienie w konkursie

Jesienią 2017 roku Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ogłosił Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Przyroda chroniona - w artystycznym oku obiektywu".Nasza koleżanka Bożena Żylińska otrzymała w nim wyróżnienie.Pokonkursowa wystawa zwycięskich i wyróżnionych prac dotarła też do Szczecina.

7 listopada 2018 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbył się wernisaż wystawy, podczas którego Bożena Żylińska odebrała wyróżnienie wraz z albumem prac konkursowych.

 

Opr. Barbara Brzezińska

"Słowem, obrazem,dżwiękiem-dla Niepodległej"

Email Drukuj PDF

„SŁOWEM, OBRAZEM, DŹWIĘKIEM- dla Niepodległej”.

Takie hasło przyświecało wydarzeniu kulturalnemu, które odbyło się 22 pażdziernika 2018 roku w 5  Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie - Podjuchach. Rok 2018 to wyjątkowa doniosła data w historii państwa Polskiego. Obchodzimy w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości. Na wydarzenie związane z tą rocznicą zaproszona została  nasza grupa fotograficzna GF16x24.

W pięknie udekorowanej barwami państwowymi i wojskowymi hali sportowej odbyło się dwugodzinne okolicznościowe wydarzenie kulturalne dla żołnierzy, uczniów klas wojskowych i innych zaproszonych ..

Przedstawiciel IPN -u, p. Grzegorz Czapski, wygłosił (w oparciu o wystawę planszową w hali) prelekcję na temat: „Drogi państwa polskiego do Niepodległości”.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego pod nazwą „Piękna, wolna, niepodległa”.

II miejsce w tym konkursie zajęła  nasza koleżanka Krystyna Jurkowska a  III miejsce Barbara Brzezińska.

Wszystkie zdjęcia były wyeksponowane na planszach w miejscu wydarzenia.

Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych i wojskowych piosenek w rockowej aranżacji w wykonaniu pułkowego zespołu muzycznego „The Red Black Sappers”.

Bardzo dziękuję przedstawicielom naszej grupy Grażyna Stasiak : Janeczce, Basi, Bożence, Mirkowi, Marianowi i Romkowi za udział w tej pięknej patriotycznej imprezie.

Obecnych na uroczystości w 5 Pułku Inżynieryjnym Członków GF16x24 Grażynka zaprosiła do swojego miejsca pracy – wojskowej biblioteki. W korytarzu przed biblioteką mogliśmy obejrzeć wystawy zdjęć wykonanych przez żołnierzy podczas zagranicznych misji wojskowych i wyeksponowane przez Grażynkę nasze prace fotograficzne. Następnie w bibliotece czekała na nas kawa i ciasto. Tu w towarzystwie Grażynki, p. Czapskiego i pracownika jednostki w miłej atmosferze podzieliliśmy się wrażeniami z wydarzenia i przyjemnie spędziliśmy godzinkę. Dziękujemy Grażynce za tak miły dzień w wojsku.

Zakończenie 2017/2018

Email Drukuj PDF

 

GLINNA, 22 czerwca 2018 r. – zakończenie sezonu 2017/2018

Wakacje, wakacje!

To jedno słowo nasuwa się wszystkim, którzy w ciągu całego roku akademickiego aktywnie pracowali wkuwając materiał programowo-szkoleniowy. Cenzurek nie było, ale w tym wieku wiemy sami co potrafimy, co nam się udało,a nad czym jeszcze warto popracować. Na pewno za to udało nam się zakończenie. Przewidywany program został zrealizowany z nawiązką. To wszystko za sprawą Tereni i koleżanek i kolegów, którzy jej pomagali.Poszczególne punkty pleneru: Krzywy las, który przywitał nas zdeformowanymi sosnami rosnącymi w pobliżu Nowego Czarnowa pod Gryfinem. Posadzono je najprawdopodobniej w 1934 roku. Wszystkie pnie wygięte są ku północy. Jako ciekawostka przyrodnicza przyciąga turystów i chętnie ją fotografujemy. Jadąc dalej zaliczamy Cmentarz żołnierzy niemieckich w Glinnej. Na cmentarzu znajdują się szczątki kilku tysięcy poległych, którzy zginęli na Pomorzu Zachodnim. Cmentarz znajduje się kilkaset metrów na północ od zabudowań wsi Glinna, bardzo blisko parkingu i bramy wejściowej do Ogrodu Dendrologicznego. Punkt docelowy to Glinna i atrakcje z tym związane, czyli: zdjęcia egzotycznych drzew i krzewów, które posadzono już w 1870 roku, stąd niektóre z okazów to prawdziwe pomniki przyrody. Na 4 ha ogrodu w Glinnej rośnie 230 gatunków drzew z różnych kontynentów. Po tak ciekawych przeżyciach historycznych i przyrodniczych nastąpiła miła dla ciała i duszy rozrywka biesiadna przy suto zastawionym stole. Były pieczone kiełbaski i kaszanka, napoje zimne i gorące, ogóreczki małosolne, a na osłodę wspaniały tort przywieziony ze Szczecina przez naszą kochaną solenizantkę Wandzię. Były śpiewy, tańce i rozmowy o planach programowych na kolejny rok akademicki.

Myślę , że będę wyrazicielką wszystkich członków zespołu i jeszcze raz podziękuję Mirkowi, Basi, Romce i Bożence za owocną i bardzo twórczą pracę z oceną celującą na rzecz grupy a Tereni za super organizację różnych wycieczek po Polsce i tej ostatniej do Glinnej. Wszystkim koleżankom i kolegom miłego wakacyjnego wypoczynku.

Opr. Grażyna Stasiak, zdjęcia Mirosław Kachnowicz i Roman Majchrzycki

40 lat SUTW w Szczecinie

Email Drukuj PDF

W dniach 8-9 czerwca 2018r. nasz Uniwersytet obchodził 40 lecie swojej działalności. Bogaty i atrakcyjny program obchodów to między innymi Konferencja „Radość życia w starości”, która odbyła się 8 czerwca w auli kongresowej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Słuchaczy i zaproszonych gości powitała Pani prezes Eleonora Jakóbczyk, wykłady poprowadzili: dr hab. Beata Bugajska, dr hab. Anna Murawska i dr Lidia Marek. Z zaproszonych gości głos zabrali: Prezydent miasta Szczecina Piotr Krzystek oraz Prezesi SUTW z różnych miast województwa zachodniopomorskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały słuchaczom Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie wyróżnienia, dyplomy i medale dla jubilatów i przyjaciół SUTW. Był pyszny i ogromny tort jubileuszowy. Na koniec konferencji wyświetlony został film podsumowujący 40-letnią działalność SUTW w Szczecinie. Konferencji towarzyszyły wystawy prac z działalności różnych zespołów. Zdjęcia członków naszej grupy GF16x24 bardzo się podobały i były obiektem dużego zainteresowania.40 lat Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie

 

Opr. Grażyna Stasiak. zdjęcia Barbara Brzezińska i Mirosław Kachnowicz

 

Strona 2 z 5