GF 16x24

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia i zdarzenia

Wydarzenia i zdarzenia

Ognisko SUTW

Email Drukuj PDF

Ognisko SUTW

W dniu 22 maja 2019 r. Zarząd SUTW zorganizował dla swoich członków ognisko integracyjne na Polanie Sportowej.

Zbiórkę wyznaczono na końcowym przystanku tramwajowym na Głębokim, skąd wyruszyliśmy na miejsce spotkania.

Warunki pogodowe nie bardzo zachęcały do wyjścia z domu, gdyż poranek przywitał nas deszczem. Niebo zasnute chmurami i niezbyt wysoka temperatura nie odstraszyły nas i na polanie spotkało się wiele osób. Na uczestników czekało rozpalone ognisko, kiełbasa, pączki, napoje i inne słodkości.

Wszystkich przybyłych przywitała Pani Prezes Stowarzyszenia - Magdalena Richter.

Nasza grupa GF16x24 liczyła 8 osób. Mając na uwadze warunki pogodowe uczestnicy podzielili się na podgrupy, szukając miejsc zadaszonych. Aby umilić nam czas Czesław Bogoń zadbał o muzykę taneczną. Do roztańczonej naszej grupy dołączyli inni uczestnicy spotkania.

Nikt z nas nie żałował, że zdecydował się na udział w spotkaniu integracyjnym. Zrobiło się ciepło, przyjemnie, a wspaniała oprawa muzyczna, nad która czuwał Czesiu, zapewniła wspaniałą zabawę.

Było warto – opuszczaliśmy Polanę jedni z ostatnich.

Tekst: Janina Pasieka, zdjęcia Barbara Brzezińska, Czesław Bogoń i Roman Majchrzycki

Wielkanoc 2019

Email Drukuj PDF

Wielkanoc 2019

Dnia 12 kwietnia w siedzibie SUTW odbyło się tradycyjne spotkanie Grupy GF 16 x 24 z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W niedużym składzie 9 osób przygotowaliśmy bardzo bogaty stół świąteczny, na którym znalazły się różne wielkanocne smakołyki z jajami, pysznymi sałatkami, i ciastami na czele.

Na dekoracje stołu złożyły się gałązki bukszpanu, jaja ozdobne, kwiaty, stroiki, obrusiki i serwetki okolicznościowe.

Furorę zrobiła warstwowa sałatka ze śledziami określona jako wybitnie fotograficzna oraz sękacz potężnych rozmiarów.

Kolega Mirosław powitał wszystkich zebranych wyrażając zadowolenie, że w tak niewielkim gronie potrafiliśmy tak uroczyście przygotować spotkanie.

Dzieląc się jajkiem z sosem tatarskim złożyliśmy sobie życzenia radosnych i zdrowych Świąt.

Po zaspokojeniu pierwszego głodu i pragnienia rozpoczęliśmy tradycyjną już zabawę licytowania przedmiotów przyniesionych przez członków zespołu jako

zbędne w ich domostwach.

Wśród salw śmiechu rzeczy do licytacji znalazły nowych właścicieli a kasa naszej Grupy została zasilona niewielką kwotą.

Takie spotkania mają ogromną rolę integrującą nas a także potwierdzają jak istotne dla osób trzeciego wieku jest utrzymywanie więzi międzyludzkich.

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Mirosław Kachnowicz

Fotograf Widoku 2018

Email Drukuj PDF

FOTOGRAF WIDOKU 2018 

Nasza koleżanka Tatiana, w grudniu 2018 roku otrzymała tytuł „Fotograf Roku Widoku 2018” oraz piękny album z fotografiami Włodzimierza i Rafała Łapińskich.

Tatiana we wrześniu 2018 roku spędzała urlop na Suwalszczyźnie w miejscowości Bryzgiel. Na wszystkie wycieczki piesze i rowerowe zabierała ze sobą aparat fotograficzny

i fotografowała przepiękne okolice jeziora Wigry. Po kilku dniach pobytu okazało się, że pensjonat, w którym spędzała urlop organizuje dla swoich wczasowiczów konkurs fotograficzny.

Po powrocie do domu wybrała 10 zdjęć i przesłała je do pensjonatu. W grudniu 2018 r. przed Bożym Narodzeniem otrzymała miły prezent w postaci albumu z informacją o

przyznanej nagrodzie.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Tatiana Kowalik

 

Wigilia 2018

Email Drukuj PDF

WIGILIA 2018

 

Corocznym zwyczajem grupa fotograficzna GF 16X24  w okresie świątecznym urządza uroczystą wigilię Bożego Narodzenia. Dnia 14 grudnia 2018 roku spotkało się 16 osób z grupy, by wspólnie zasiąść do wyjątkowej biesiady. Najpierw wszyscy brali udział w przygotowaniu i  gustownej  dekoracji stołu a następnie ustawiali na nim różne wigilijne potrawy i smakołyki przyniesione z domów. Świece i stroiki podkreślały świąteczny nastrój. Były śledzie, ryby, różne sałatki i postne paszteciki z barszczykiem czerwonym a  także rozliczne i smaczne ciasta i ciasteczka oraz owoce. Nie zabrakło herbaty i kawy oraz domowych nalewek. Wigilia "na bogato" rozpoczęła się łamaniem opłatka i serdecznymi życzeniami świątecznymi. Po pewnym czasie, gdy zaspokoiliśmy pierwszy głód, rozpoczęliśmy śpiewanie kolęd. Czuliśmy się wtedy jak jedna duża rodzina. Oczywiście niektórzy fotografowali te cenne chwile.Następnie, już tradycyjnie, kolega Mirek zainicjował zabawę "zbędne a jednak potrzebne" polegającą na wymianie fantów przyniesionych przez członków grupy.  Zabawie fantowej towarzyszyły salwy śmiechu i ciekawa prezentacja fantów przez prowadzącego.To było bardzo miłe i integrujące spotkanie wigilijne.

Tekst: Jola Catewicz, zdjęcia Roman Majchrzycki, Jola Catewicz i Mirosław Kachnowicz

 

Wyróżnienie w konkursie

Email Drukuj PDF

Wyróżnienie w konkursie

Jesienią 2017 roku Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ogłosił Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Przyroda chroniona - w artystycznym oku obiektywu".Nasza koleżanka Bożena Żylińska otrzymała w nim wyróżnienie.Pokonkursowa wystawa zwycięskich i wyróżnionych prac dotarła też do Szczecina.

7 listopada 2018 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbył się wernisaż wystawy, podczas którego Bożena Żylińska odebrała wyróżnienie wraz z albumem prac konkursowych.

 

Opr. Barbara Brzezińska

Strona 2 z 6